Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tükörreflexes gépeknél miért...

Flamenco kérdése:

Tükörreflexes gépeknél miért nem lehet az iso értéket 50-100 alá venni, valamint manuális módban miért nem lehet finomabban állítani az érzékenységet, ahogy automata módban teszi?

Figyelt kérdés

2015. aug. 31. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem tükrös gép sajátosság, venni kell egy drágább vázat ;)


Van tükrös gép, amin lehet 1/3 értékenként lehet állítani az érzékenységet, pont úgy, ahogy azt az automata is teszi, Canon palettán például a minimum 2 számjegyű vázak tudják ezt a belépő gépek pedig nem (ennek üzletpolitikai okai vannak, valamivel meg kell teremteni a kategória határokat, hogy egy 750D ne vegye el a 70D piacát).



Az automata viszont akkor is tud 1/3 lépésenként ISO-t állítani, ha erre a felhasználó nem képes, ennek az az oka, hogy egyrészt az automata 1db szoftvert használ, nincs külön profi meg customer AI, másrészt az automatának minden támogatást igyekeznek megadni, hogy egyáltalán jó képet tudjon csinálni, ami így sem jön mindig össze csórikámnak, mi lenne, ha még külön korlátoznák is :)

2015. aug. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Világos :)


de pl. az 5d is 50-es iso-ig megy, ha jól tudom; biztos van valami technikai magyarázata is, ami még mindig birizgálja a csőrömet, no de a 700d-m mikroszkopikus szenzorával nem veheti fel a versenyt! :D


Szóval én itt kicsiben eléggé szenvedek a zajjal, a korábbi 4-számjegyű Nikonom is kenterbe verte.

A 2 számjegyű Canonokba se növelték nagyon a szenzor méretét, nem hinném, hogy nagyságrendi technikai fejlődést idézne elő, legalábbis zajosodásban.


Viszont a Sony full frames masinái nagyon szimpatikusak, azokról mi a véleményed?


Nekem a Nikon valahogy nem jött be, fénymérési hibák jöttek elő, egy videót, time lapset sem úsztam meg vibrálás nélkül és ez a nagyobb gépek tesztvideóin is vissza köszönt.

2015. aug. 31. 21:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennyi idő után tán tökmindegy, de az 5D-nél az ISO 50 az egy számítástechnikai bűvészkedés eredménye, aminek kifolyománya a felső végen 1 fényértéknyi dinamika-csökkenés az ISO 100-hoz képest. Összeségében az ISO 50 dinamikatartománya valamivel még kisebb, mint az ISO 1600-é...
2016. júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!