Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlot...

Milyen fényképezőgépet ajánlotok kezőknek/amatőröknek?

Figyelt kérdés

2015. aug. 24. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezdj el fotózni azzal, ami van. A kompozíciót akár a meglévő telefonodal is gyakorolhatod. Vagy vegyél egy pár 10 000 pénzes gépet (lehetőleg használtat).

Rá fogsz jönni neked mi hiányzik. (Nagyobb zoom, nagyobb dinamika, kézi beállítások). Pár 100 kép után pontosan tudni fogod a választ.

2015. aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Pentax K-50 vagy Sony A58 (slt), ezek a legjobb ár/érték arányú belépő dslr-ek.
2015. aug. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 8BertalaN8 válasza:
100%

[link]

Ez egy régebb fajta filmes fényképezőgép ezzel ki lehet tanulni mindent.

2015. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Én a bridge gépeket ajánlom 100k alatt, azzal sok mindent lehet fotózni a makrótól a tájképig a portrékon keresztül... Remek ultrazoomokat lehet ebben a kategóriában kapni és aki még csak ismerkedik a fotózással, annak kitűnő választás, mert érezni és tudni fogja, hogy milyen irányba induljon el ha már picit belejött. Szaklapok is ezt ajánlják legtöbbször. Aztán majd ha "ráérzel az ízére", és a kezedbe fogsz egy vaskosabb tükörreflexes gépet, akkor meg már úgy sem tudsz majd leállni! ;) :D
2015. aug. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Először is attól függ, mennyi pénzed van rá. Ha van 100-120ezred, akkor mindenképp egy belépő dslr-t ajánlanék, egy általános kit objektívvel. Ennek a képminősége még nem olyan jó, de tanulni tökéletes. A mai belépő gépek érzékelője már elég fejlett, így egy jó obival már nagyon jó képeket lehet vele készíteni. Az én gépem még akkor készült, amikor az olcsóbb géekben nem volt túl jó érzékelő, így pl ISO800-on már teljesen zajos a kép, míg a mai belépő gépek már ennél nagyobb érzékenységen sem követelik a vakut.


A tükörreflexes gépeknek megvan az az előnye, hogy később, amikor már előrébb akarsz lépni, akkor nem feltétlenül új gépben, hanem csak egy új objektívben kell gondolkoznod, ami sokszor drágább, mint egy belépő gép.


Ha dslr-t választasz én mindenképp canont vagy nikont javasolnám. Vásárlás előtt mindkettőt fogd a kezedbe és úgy dönts. Én anno Sony-t vettem és megbántam. Jó gép, de középkategóriás obik nem nagyon vannak hozzá. Vagy olcsó és nem túl jó minőségűek vagy iszonyú drága és jó obik. Nikonhoz és canonhoz jóval nagyobb a választék a még nem túl drága de a kitobinál jobb minőségű obik között.


Ha ennél kevesebb pénzed van, akkor nincs nagy választék, mert egy bridge gép is közel annyiba kerül, mint egy belépő dslr, viszont ott később csak úgy tudsz előre lépni, ha veszel egy tükrös gépet. Csak akkor a gépváz ára elviszi a pénzed, és megint várhatsz arra, hogy összegyűljön egy jobb obira.


Persze ez anyagi helyzet kérdése, mert ha a pénz nem számít, akkor érdemes a felső kategóriás gépeket és obikat választani, itt már a márka sem olyan lényeges, és egy amatőrnek ugyanúgy megfelelnek mint egy profinak.

2015. aug. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!