Kicsikosi kérdése:

Egy gyermektáborban kell fotós foglalkozást tartanom, többi lent! Valami ötlet?

Figyelt kérdés

(Kistarcsán)

Egy nem fotózással foglalkozó táborban hétfőn szerdán és pénteken, egyenként kb 2 órás foglalkozást, műhelyet kell tartanom kb 6-11 éves fiúknak, lányoknak. Nagyjából 15en lesznek és péntek este, a záróműsor alatt, a szülőknek és a tábor összes résztvevőjének be kell valamit mutatni. Én egyébként "fotós" vagyok, tehát valamennyire értek hozzá, de a technikai dolgokkal nem untatnám a gyerekeket, és nem is biztos, hogy megértenék.

BÁRMI ötlet? akár privátban is. Nagyon köszi :)



2015. aug. 18. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Vetítenék nekik pár különböző fotót: természet, tájkép, makró, portré, sport, hogy kicsit képbe kerüljenek, mi mindent lehetne csinálni a szelfiken kívül.


Esetleg kompozícióról próbálnék beszélni egyszerűen, pl arról, hogy miért nem jó, ha a portrénál szűk a terület az arc előtt, mert olyan, mintha nekimenne a kép szélének az alany, vagy arról, hogy miért nem jó, ha csonkolják a végtagokat, lemarad a lábfej vagy a kézfej, esetleg 1-1 hibás és jó kép mehet egymás mellé.


Arra figyelj, hogy 2 óra nagyon hosszú, gyorsan beleunnak, így próbálj valami interaktivitást belevinni, pl őket kérdezni, hogy miért jobb az, ha van hely az arc előtt.



Abban igazad van, hogy zár, rekesz, iso, és társait biztos, hogy kihagynám a dologból.



(de ez csak az én véleményem :))

2015. aug. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem inkább ne vetíts nekik képeket és ne is előadást tartani akarj, hanem inkább foglalkoztasd őket. a passzív "te beszélsz, ők hallgatnak" felállást hamar meg fogják unni és le fog róluk peregni bármit mondasz. elmondhatod az alap kompozíciós tudnivalókat, de mivel nem biztos, hogy figyelni fognak és sejtésed sincs, hogy kinek milyen az érdeklődése, ez csekély hatást fog rájuk gyakorolni.


próbálj inkább érdekes és látványos dolgokat workshop jelleggel bemutatni előadás helyett. gyakorlatiasan mutasd be nekik, hogy mi a fényfestés-fényrajz, fény-árnyék hatások, hogyan változik egy arc attól függően, hogy honnan világítják, milyen látószöggel fényképezik, hogyan hat a perspektivikus torzítás.

ezeket ne csak bemutasd nekik, hanem hagyd, hogy ők is kísérletezhessenek vele, így kevésbé unalmas nekik, mintha csak ülnek és hallgatják, hogy szövegelsz. ne csak vetítsd a korábban készített képeket, hanem hívj ki mindig más gyereket és együtt csináljátok meg, szemléltessétek az elkészítést is, vegyenek részt benne, csinálj róluk trükkös képeket, amiken a bemutatott dolgok megjelennek, sőt csinálják meg ők maguk egymásról.


a kompozíciós alapokat, meg különféle műfajokat szerintem csak ezek után érdemes behozni a képbe, amikor már felkeltetted mindenki érdeklődését, elkezdtek a fogalkozáson fényképezni, mindenki csinálja és érdeklődik, akkor valószínűleg fogékonyabbak lesznek rá, hogy mitől lehet mégjobb, amit csinálnak, mert akkor már nem csak általános információ, hogy hagyj helyet nézés irányba és ne vágd le a kezét-lábát a másiknak, hanem az ő saját képéhez kötődik, így talán jobban meg is fog maradni bennük.

2015. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az interaktív óra tök jó dolog, és alapban nekem is inkább az jutott eszembe, a probléma az, hogy kb 15 embernek kellene valami minimál felszerelést biztosítani hozzá, ami még csoportokban osztva is legalább 5-6 gépet jelent.
2015. aug. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!