Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik fényképező jobb szerint...

Melyik fényképező jobb szerintetek? Nikon D70, Canon 350D, Sony A390 vagy Olympus E420?

Figyelt kérdés

Esetleg ezekről valami tapasztalat?:)

Olympus E-410

Nikon D40

Nikon D60

Sony A200

Használtan szeretnék gépet vásárolni de még nem tudom melyiket vegyem. Csak most kezd érdekelni a fotózás, szóval eléggé kezdő vagyok. Olyan Fényképező kéne ami jó lesz jó pár évig, mert nem szeretnék jövőre újat venni... :) Nektek van tapasztalatotok bármelyikről?:) Esetleg hasonló árkategóriába (30.000-50.000 ft.) javaslatok? Minden infó érdekel!:)

Köszi!



2015. aug. 16. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Canon 350D-vel és Nikon D60-al van tapasztalatom, az előbbi a sajátom volt sok éven át, az utóbbit csak használtam.


"Olyan Fényképező kéne ami jó lesz jó pár évig, mert nem szeretnék jövőre újat venni"


Ez az a mondat, ami kétségessé teszi, hogy bármelyik gép is jó választás ezek közül. Ha jól látom, akkor a legfiatalabb konstrukció is kb 6-7 éves lehet, de a 350D vagy a D40 inkább a 10 éves korhoz lesz közelebb.

Azt érdemes tudnod, hogy ennyi idő alatt egy fotógép sok mindent kaphatott, ha bármelyikben tönkremegy a zár, akkor a csere kb annyiba fog kerülni, mint amennyit a gép vásárlására szánsz, de könnyen lehet, hogy a többi alkatrész is a végét járja már.


Nem mondom, hogy nem lehet jó gépet kifogni ennyi az idősek között, nekem is van egy tartalék Canon 400D kiváló állapotban kb 8k expóval, ennek ellenére borzasztó hazárdjáték, és egyetlen szervizlátogatás rögtön megduplázhatja azt az összeget, amit az egész mókára szánsz.


Lehet, hogy egy kicsit még spórolnék a helyedben valami újabb darabra.

2015. aug. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2015. aug. 17. 07:12
 3/3 anonim válasza:

"és egyetlen szervizlátogatás rögtön megduplázhatja azt az összeget, amit az egész mókára szánsz"


ez nem igaz, 20-30-ért kap gépet, ha tönkremegy úgy sem szerviz lesz a vége,vesz másikat, de ha drágábbat vesz, az is tönkremegy, csak többet veszít. Garisra meg nagyon kell gyűjteni.

2015. aug. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!