Milyenek a bridge gépek? Előnyök, hátrányok? Kompakt vagy bridge?
Nekem DSLR van, mellette viszont kompakt-ot is használok és nem szeretem a bridge-eket. Ugye a bridge és kompakt érzékelő mérete többnyire teljesen azonos, a bridge gépek "hatalmas" lencséje pedig elsősorban a zoom tartomány miatt ekkora, így képminőségben ugyanazt kapod. Optikai kereső mindkettőn lehet is, meg nem is, egyébként lehet élni anélkül is.
Beállításokban pl. egy olcsó Canon SX160 teljes manuális beállítást is lehetővé tesz. Egy Canon S100 lefedi egy komolyabb fotós igényeit is. Mindkettő kompakt.
Picit úgy is nézd, hogy a bridge mindig egy fotóstáskát is igényel (a bridge gépek kb. akkorák, mint egy dslr kitobival). A kompakt pedig jobb esetben a zsebedben elfér vagy bármilyen kistáskában, övtáskában, nekem pl. a sima oldaltáskámban elvan. Ez óriási előny, nem adnám fel semmiért.
A kompakt alkalmas egykezes, kesztyűs fotózásra (nem egyszer próbáltam), kényelmesen. Bridge többnyire kétkezes, mivel nehezebb.
Egyébként a komolyabb fotósoknál elég gyakori, hogy van náluk valahol egy kis kompakt is, mivel - ha ismered a korlátait - éppúgy jó bármire.
És mégegyszer: nagyon-nagyon pici :-)
Nem teljesen értek egyet...
A bridgeknek láthatóan jobb a képminősége, jobb a képfeldolgózó szoftvere. Aki nem akar tükrös gépet venni, az inkább bridge-t vegyen! Nekem volt 5-6-is, mire eljutottam a DSLR-ig. A kompakton egyszerűen nincs fogás. Idegesítő, hogy az exponáló gomb lenyomása után várni kell, mire elkészül a kép, olyan, mint a mobiltelefon. Igazából női táskába valóak. A legtöbbel 50-100 kép készíthető, mert zabálják az akksikat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!