Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen régi manuális teleobjek...

Milyen régi manuális teleobjektívet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nem ismerem annyira a manuális teleobjektívet ezért kérek segítséget. Minimum 300mm az jó volna és nem kell, hogy zoom legyen. 20-30 e ft-nál nem szeretnék sokkal többet költeni rá. Előre is köszönöm a segítséget.

2015. júl. 4. 16:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és canon aps-c re lenne.
2015. júl. 4. 16:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem M42-es szovjet Tair-3S telém van, a régi fotopuska objektívje amihez egy Zenit váz volt.

Igaz hogy nagy darab és nehéz, viszont rendkívül élesen rajzol teljes nyíláson is. Ami hátránya, hogy a kromatikus abberáció megjelenik 4.5 és 5.6-os rekesznél, teljesen csak 8-nál tűnik el.

Ugyanakkor nem mindegy mit fotózol, ha nincs fényes erős kontraszt akkor nem zavaró (pl. vadak fotózása erdőben). Sajnos nem tudom hogy Canonra fel lehet -e tenni M42 objektívet.

2015. júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kell hozzá egy adapter, azzal fel tudsz tenni m42-es objektívet digitális canonra.

Bőséges a választék, itt nézelődhetsz:

[link]



Amit pedig keresel,pl. itt egy hirdetés, ha még nem vitték el:

[link]

2015. júl. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Esetleg még valami 300mm felett? A tair egyébként elég jónak tűnik még egyszer köszi.
2015. júl. 5. 18:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is néztem 300mm felettit mielőtt vettem a Tair-t, csak az a gond hogy pl. 400mm-nél már sokkal rosszabb a fényerő, a nagy gyújtótáv miatt meg kézből fotózásnál a záridő fog olyan mértékben rövidülni hogy fényes nappal 1600-as ISO val fogsz mindig fotózni :) Szóval pl. 5.6-os fényerővel 1/400 környékén lévő záridő igencsak szegényes. :( Sőt, még nem számoltam bele hogy az objektív 5.6 helyett mondjuk 8-as rekesznél fog a legélesebben rajzolni és ha van kromatikus aberráció akkor 8-asnál fog gyengülni vagy esetleg eltűnni.

Sajnos minél nagyobb a gyújtótáv a lehetőségek annál jobban szűkülnek :(

2015. júl. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!