Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tudtok olyan fényképezőt ami...

Tudtok olyan fényképezőt ami nem tükörreflexes mégis hasonlóan szép képet csinál?

Figyelt kérdés

60-70ezer forintot szánnék rá, és szeretnék tengerparti nyaraláson, síelésnél stb egy viszonylaf kompakt gépet aminek nem kell cipelni az ojektívet, mégis hasonlóan szép és jóminőségű képeket csinálna.

Néztem a Nikon Coolpixeket, de nem vagyok benne biztos hogy van olyan jó mint egy tükörreflexes.


Köszi a segítséget!


2015. jún. 24. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Külön kategória van erre, a MILC, azt jelenti, hogy tükör nélküli cserélhető objektíves kamera.

Egyébként a "szép képek" 99%-ban a fotóstól függnek, nem a kamerától. Ha egy kompakttal nem tudsz szép képeket csinálni, akkor egy tükrös Hasselbladdal sem fogsz tudni.


Világszerte jellemző trend, hogy a paraszt megveszi a tükrös gépet, de persze a fotózás alapjait megtanulni, az már büdös neki, mert ahhoz már gondolkodni kéne; aztán csodálkozik, hogy ugyanolyan szr képeket csinál azzal is.


Neked, meg az emberek 99%-ának meg egy kompakt való, de inkább egy felsőkategóriás okostelefon - azokban már bőven olyan kamerák vannak, ami neked bőségesen jó lesz.

De persze arra dobod ki a pénzed, amire akarod.

2015. jún. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A válaszod 100%-ban segítséget nyújtott. Ilyen gépekre gondoltam. Köszönöm!


Viszont a véleményed 100%-ban elutasítom.


Nem kell mindenkinek fotográfusnak lennie, alap szinten értek a fényképezőkhöz, mármint tudok beállításokat rajta, hosszú zár meg ilyenek, de nem merültem bele jobban, és nem is kívánok. De ha beleszeretnék merülni akkor ahhoz jó lenne egy viszonylag klassz kis gép, amin érdemes tanulnom mert már nyújt egy jó minőséget. A másik pedig nem mindegy egyáltalán hogy 8megapixeles géppel vagy 18al kattintok. Nagyon is lesz minőségbeli különbség, még egy full amatőr számára is. Ha meg görgeted a facebook feedet legalább szép képeket nézzél, ne low qualityt!


Ennyi!


Köszöntem mégegyszer!

2015. jún. 24. 19:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Canon, Nikon, Panasonic, Fuji - ezek csinálnak elég jó kompaktokat. Igazából nem lehet konkrét modellt ajánlani, mert egy árkategórián belül mind kb. ugyanazt tudja.


Döntsd el, mennyit szánsz rá, aztán menj be a MediaMarktba, Edigitalba, 220Voltba, ahol meg tudod nézni, fogdosni őket, és válaszd azt, amelyik szimpatikusabb.


Ne azt nézd, hány megapixeles, mert 8 megapixel mindenre elég, ami annál több, csak parasztvakítás. Azt nézd, van-e képstabilizátor, mekkora az optikai zoom, tud-e magyarul, stb.


MILC-et felejtsd el, ugyanúgy cserélgetni kell az objektíveket.

2015. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha később esetleg bele akarsz merülni a témába, akkor fontos, hogy olyan gépet válassz, amin vannak manuális beállítási lehetőségek.


Facebookon, ahol kb. 900 pixel széles képeket látsz, teljesen mindegy, hogy az eredeti 2000 vagy 5000 pixel széles volt-e...

2015. jún. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem mindegy egyáltalán hogy 8megapixeles géppel vagy 18al kattintok. Nagyon is lesz minőségbeli különbség"


Ez a mondatod mutatja, hogy az első beletrafált, bár elhiszem, hogy fájdalmas :)

Ha nem akarsz dslr-t és objektíveket cipekedni, akkor vigyél milc-et ( és objektíveket :))

Nade fogtál már a kezedbe pl. egy Canon 1100d-t? Mert egyáltalán nem akkor batár ám.

2015. jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezen az áron sajnos nem kapsz olyat újonnan, ami vetekedne egy DSLR-rel.

Ami szóba jöhet, az a Samsung olcsóbb MILC-ei, mint az NX 1100, NX 2000. Még kompaktabb kivitelben, de jónak mondható képminőséggel Nikon Coolpix P330, Fujifilm FinePix XQ1.

2015. jún. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nem kell mindenkinek fotográfusnak lennie, alap szinten értek a fényképezőkhöz, mármint tudok beállításokat rajta, hosszú zár meg ilyenek"


Az jó, de nem árt azt is tudni, hogy mikor és hogyan alkalmazd a beállításokat.

Egyébként nagyon sokáig annyit sem értenek a dologhoz, hogy lehetőleg rezzenéstelenül tartsák a gépet, meg hogy exponálás előtt lehetőleg várják meg, amig fókuszál szerencsétlen automatika. (Testvérem felesége kapott egy jó kis kompaktot ajándékba apámtól, de a nő ennyit se ért hozzá, aztán szemrehány a fateromnak, hogy milyen szrt kapott tőle.)


"De ha beleszeretnék merülni akkor ahhoz jó lenne egy viszonylag klassz kis gép, amin érdemes tanulnom mert már nyújt egy jó minőséget."


Egy manuális funkciókkal ellátott kompakt már bőven nyújt egy olyan "minőséget", amivel már el lehet kezdeni tanulni.


"A másik pedig nem mindegy egyáltalán hogy 8megapixeles géppel vagy 18al kattintok."


Na ez az, ami pont mindegy. Baromira nem a megapixeleken múlik a dolog. A 8 megapixel az már vidáman alkalmas nagyjából mindenre.


"Ha meg görgeted a facebook feedet"


Én pont baromira nem görgetem a facebook feedet...


Na de hogy valami kézzelfogható tanácsot is adjak: vegyél egy jobb Panasonic kompaktot. A Pana a low end gépeibe is belerakja az optikai rezgéscsillapítót, ez nagyon nagy előny. (Elektronikus rezgéscsillapítóval ne téveszd össze, mivel az átverés.) Keress olyat, ahol az uzemmodok között van M, A, S (manual, blende előválasztás, záridő előválasztás), és akkor tudsz majd vele fejlődni is.


Sok sikert!

2015. jún. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 puritan ***** válasza:

Egyetértek néhány előttem szólóval! Nem kell hanyat esni a megapixelektől. Én egy 11 éves 3 megapixeles Fujit használok, ami a mai napig hibátlanul működik, és egyelőre nincs késztetésem, hogy lecseréljem.


Sokkal fontosabbak más tulajdonságok, Pl. az optikai zoom értéke, az objektív fényereje, a vaku hatótávolsága, a képstabilizátor, az akkumulátorok típusa, stb...

2015. jún. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!