Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha a külső mikrofonos fényképe...

Ha a külső mikrofonos fényképezőgép mikrofonkábelét meghosszabbítom pl 5 m-rel, lesz bármi gondja?

Figyelt kérdés

Pl link egy ilyen fényképezőgéphez, ami tehát gyári + puskamikrofon:


[link]


Ez egy stereo 3,5 jack dugóban végződik, de csak kb 30 cm-es kábelt adtak hozzá. El akarom vinni a hangot messzebbre (mármint a hangfelvételét azaz a mikrofont). De az a kérdésem, hogy ezt direkt csinálják ilyen rövidre mert csak így működik vagy ha jól van bekötve a hosszabbító kábel, akkor nyugodtan vihetem elvileg bármilyen messze is?


Vagy esetleg ott már jönnek olyan kérdések is, hogy bezajosodhat, búghat vagy nem lesz elég a táp amit kap a fényképezőgépből?



2015. ápr. 27. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ha szétvágod és úgy férceled össze akkor már nem hiszem hogy tuti lesz... Am. gondolom én azért ilyen "rövid" gyárilag mert a kamerát és a mikrofont egy helyen szeretné az átlag felhasználó használni. Most attól hogy hosszabb miért kéne több áram hozzá? Távvezetékeknél ok hogy kell erősítő, de ez csak egy sima mic vezeték
2015. ápr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a vázból kapja a feszültséget, akkor 5 méterről esélyes, hogy nem lesz neki elég. Vegyél egy 3.5 mm-es jack-hosszabítót, és meglátod, jó lesz-e.
2015. ápr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
sok minden múlik a kábel és a csatlakozók minőségén is. ha valami olcsó gagyi vezetéket használsz, akkor biztosan sokkal több zajt fog összesedni, mint egy jobb árnyékolású, minőségibb kábelnél - ami sokkal többe is kerül pont ezért
2015. ápr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem, de az lenne a fő kérdésem, hogy tehát jó minőségű kábel esetén jó eséllyel tudom a mikrofont pl 5 m-re is vinni zajmentesen vagy ezek annyira érzékeny kondi-mikrofonok, hogy ezért gyártják csak ennyire rövid kábellal?
2015. máj. 5. 17:07
 5/6 anonim ***** válasza:
azért gyártják ilyen rövid kábellel, mert egy hosszabb kábellel az nem tudna mit kezdeni, aki nem akarja távolabb vinni a mikrofont. márpedig a többség nem akarja. aki igen, az meg hosszabbítót használ.
2015. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

oké de milyen hosszabbítóra gondolsz? tehát ha jó minőségű kábellel megtoldom + 5 m-rel, ugyanígy stereo jack alj/dugóval, akkor ez simán kivitelezhető és nem fog bezajosodni? azt mondod h egyszerűen csak az átlag igények miatt szabják ilyen rövidre, de ha valaki messzebb akarja vinni, azzal sincs gond?

megvallom, azért ekkora kérdés ez nekem, mert eddig sokat szenvedtem a kondi mikrofonokkal, mármint a kábelekkel, és hiába volt nagyon jó minőségű, igazából sose találtuk az okát, hogy miért is szed össze annyi zajt. és ezért ütötte meg a szemem ez a fényképezőgéphez gyártott típus, hogy vajon csak a praktikussági okok miatt ekkora amekkora vagy eleve hosszabbal nem is működne mert bezajosodna?

2015. máj. 6. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!