Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik érné meg jobban? Sony...

Doni1201 kérdése:

Melyik érné meg jobban? Sony A58 18-55mm+55-200mm vagy Nikon D3200 18-105mm?

Figyelt kérdés

Első dSLR / SLT gépem lenne, max 150ezret tudok rászánni.

Hobbi célokra használnám - főleg fényképezés, de videózás is. Kompakt gépet váltanám le (végre) vele.

Nem tervezek a közeljövőben plusz objektíveket venni hozzá, így jó lenne, ha minden témához - még ha kompromisszumokkal is, de használható lenne a kit objetív(ek)kel.



2015. márc. 29. 15:33
 1/4 the hermit ***** válasza:
48%
Nyilván a két objektívvel több lehetőséged lesz, mint eggyel. A vázak között nincs túl nagy különbség, szerintem. A Nikonhoz még kellene venni egy hasonló telezoomot, ami legolcsóbban is 40 körül van (Sigma, Tamron). Persze nagy kérdés, mennyire fogod azt az 55-200-at kihasználni.
2015. márc. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 the hermit ***** válasza:
Most megnéztem az árakat, hát 150-ből már kijön a Nikon is két objektívvel. Én inkább azt venném, mert sokkal több minden van hozzá, a Sony elég ritka gépnek számít.
2015. márc. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyértelmű a Nikon. DSLR kategóriában a Canon és a Nikon az amit érdemes megvenni. Sokkal több minden kapható hozzájuk, sokkal megbízhatóbb gyártók. Én szintén egy Nikon D3200-asat használok egy 15-55 obival. Az bőven jó mindenre. a 18-105 pedig sokkal jobb. Egyértelműen a Nikont kellene választanod
2015. márc. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó az nem lényeg hogy én pl. esküvőfotósnál Panasonic-ot láttam? És aki Pentaxot használ? Érdekes hogy alig említi valaki a két másik márkát is. Mintha csak Canon és Nikon lenne a világon.

Megjegyzem volt anno egy Canon Eos300 slr gépem, és mégis sokkal rosszabb képeket készített autó módban mint a nemrég kipróbált Exakta VX-500-as gépem ami igen régi.

Ez igaz analóg, de érdekes hogy az Exakta se túl ismert mégis szebb képe van, és minőségibb mint az Eos. Na ezt most csak azért mondom mert ilyen a Pentax is.

2015. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!