Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Samsung fényképező fényképmére...

Samsung fényképező fényképméretet elcseszi, miért?

Figyelt kérdés

Beállítom 14 megapixelre, átrakom gépre a képet, 400 meg 500 kilobájt a kép...

Miért?!


2015. febr. 25. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Van a gépen JPG minőség állítási lehetőség? Ha igen, akkor azt csavard fel maxra.
2015. febr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát Samsung WB352F a gép, megnézem:)
2015. febr. 26. 15:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is, az általad megnevezett gép nem 14 hanem 16 megapixeles.


Ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy a legnagyobb elkészíthető képméret 4608 x 3456 pixel.


Az, hogy ez mennyi helyet foglal a háttértáron (40 kilobyte, 400 kilobyte vagy 4 megabyte) attól függ,milyen tömörítést használsz.


Gondolom, jpg fájlokat készít, nem tud raw-ban fotózni, így a jpg tömörítés minőségétől függ, mennyi helyet foglal el a kép. Ha alacsony minőséget állítasz be, kevesebb helyet foglal, viszont romlik a képminőség. Ha magas minőséget állítasz be, több helyet foglal, viszont jobb lesz a képminőség. Mindezt úgy, hogy a kép pixelben mért mérete NEM VÁLTOZIK.

2015. febr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát de igen, tudom, 16 megapixelre is lehet állítani, csak mondtam egy példát. :)

Értem, köszönöm. :))

2015. febr. 26. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!