Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kegyetlenül zabálja az elemet...

Kegyetlenül zabálja az elemet a fényképezőm (egészen pontosan nem használja ki a teljes kapacitását), de miért? Panasonic Lumix DMC LZ7

Figyelt kérdés

Tettem bele olyan Duracell elemet, amin meg lehet nézni a töltöttséget. Kb 30 kép, vagy pár perc videó után fényképező kikapcsol, hogy lemerült az elem. Kiveszem, lecsekkolom, és kb 70% energia van még az elemben. Visszateszem, és olyat játszunk, hogy várok egy ideig, majd bekapcsolom, pár kép, vagy félperces videó, s megint lemerül, és így tovább. Aztán egyre többet kell várni, és egyre kevesebbet bír, amíg végül már be sem kapcsol. Persze mindig a legrosszabbkor.... Vettem valahol valami olcsó elemet, azzal be sem kapcsol, kapásból kiírja, hogy cseréljek elemet...

Úgy 7 éves a gép, s kb 2 éve megy ez. Lehet ezen valami szoftvert frissíteni, vagy nem tudom?



2015. febr. 25. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy mekkora az elem teljesitmenye. Lehet a duracele nem eleg. Vegyel bele toltheto akut, abbol is olyant ami magsa szam van irva. Bocs, most nem jutnak eszembe a szakszavak. Igy jartam mar en is, vettem a draga tartos elemet es nem ertek semmit. Majd vettem akut es azota semmi baja.
2015. febr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Lehet ezen valami szoftvert frissíteni, vagy nem tudom?"

Néha lehet, a gyártó weblapján megkeresed, ha van.

2015. febr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkumulátorokat kell használni. Nekem HP gépem van, és sok akkut el sem fogad, van amivel meg 100 képet is csinálok (vaku nélkül). A csekkolásnál sem mindegy mivel ellenőrzöd.
2015. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! Kipróbálom tölthető elemmel (aksival).
2015. febr. 27. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!