Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy lehet, hogy a Sony DSC...

Hogy lehet, hogy a Sony DSC HX300 bridge fényképezőgép, hasonló, vagy ugyanolyan minőségű képeket csinál, mint a Sony Alpha ILCE-A3000K aps-c szenzoros milc fényképezőgép?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy több azonos szenzor méretű bridge fényképezőgép által elkészített fotó között, ég és föld a különbség minőségben? Ezáltal, meg hogy rengeteg fényképezőgépet és tesztfotóit, videóit néztem már eléggé össze vagyok zavarodva. Nem tudom, hogy az ilce 3000k az alap 18-55mm kit objektívével csinál-e jobb képeket mint egy bridge gép. Szóval lehet, hogy csak jobb objektívvel lehet kihasználni az előnyeit és ha nem akarok olyan minőségi objektívre költeni, jobb a bridge gép? Láttam 40 ezer Ft körül Sigma objektíveket, nem tudom azokkal milyen képeket lehet készíteni. A kicsit nagyobb Zoom számomra fontos, persze az 50-szerest nem igen lehet kihasználni az is igaz, de videó és fénykép minőségben, ezért az árért ezt találtam legjobbnak bridge kategóriában. Ha teljes zoomnál nem is, de elég nagy zoomnál is elég jó videókat, képeket készítettek vele. Valamennyire azért látom a különbséget, legalább is, ha nincsenek módosítva valamilyen programmal a képek. Színekben talán picit gazdagabbnak meg kicsit fényesebbnek néz ki valamennyi a3000-el készült kép, de nem teljesen egyértelmű és eldönthető számomra. Egyébként a fényképezőt mindenféle célra használnám. Érdekel a természet/állat, valamint autóversenyeken való fotózás/videózás hobbi szinten, ezeken felül minden egyéb célra, ha szükségem lenne rá használnám. pl. családi fotózásra, stb..

Itt van a Sony DSC HX300 ismertetője: [link]


vele készült fotók: [link]


tesztvideó: https://www.youtube.com/watch?v=aBOaVGv9AlY


itt meg a Sony Alpha ILCE-A3000K leírása:

[link]


ezzel készült fotók: [link]


tesztvideó: https://www.youtube.com/watch?v=jchuYNwXXn8


Esetleg még Fujifilm Finepix Hs35 Exr tipusú fényképezőgép érdekel, az is szép képeket csinál véleményem szerint. A videóminőségével már annyira nem vagyok kibékülve. Annak 1/2 inches szenzora van, nem 1/2.3-as nem tudom mennyit számít, meg hogy nem-e azért készít viszonylag jó fotót, mert "csak" 30-szoros optikai nagyításra képes. Ezzel készült fotók: [link]


Eddig nem volt semmilyen komolyabb fényképezőgépem, eddig csak egy 15 ezer Ft-os kompakt gépet használtam.

Köszönöm a segítséget és a válaszokat előre is!



2015. febr. 1. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A szenzorméret hátránya leginkább az érzékenység növelésével ütközik ki (vagy ha olyan feladatot akarsz megoldani ahol a hátteret el akarod mosni). Amúgy meg tanuld meg az alapokat: helyes expozíció manuális beállítások mellett, az egyes expozíciós beállítások képre gyakorolt hatása, szenzorméret, gyújtótávolság, látószög összefüggései, a fényképezőgépek működése (különös tekintettel arra, amelyiket birtoklod vagy birtokolni fogod). Emellett pedig egyvalamit jó ha tudsz: fotózni nem csak annyi, hogy megnyomod a gombot. Látásmód, tehetség, kompozíciós érzék és még egy rakat dolov h kell ahhoz, hogy jó képeket készíts. A technika csak egy szükséges eszköz.
2015. febr. 2. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

El kell azért különítenünk a képminőséget a "képmilyenségtől". A képminőség objektív tesztekkel mérhető, adott. Te viszont a képmilyenségről beszélsz, arról, hogy neked mennyire tetszik az egyik és másik gép képe.


A Flickr-ön jobbára képernyő méretre kicsinyített, utófeldolgozott képek vannak. Arra jók, hogy értékeld az adott fotóst, de arra szinte alkalmatlanok, hogy a gépet. Amiket linkeltél azokból legalábbis nem fogod megállapítani egyik gép képminőségét sem, csak az, hogy mit lehet kihozni belőlük ha ügyes fotós vagy.


A képminőség nem az, hogy neked mennyire tetszik, hanem a fotó bizonyos szempontok szerinti értékelése. Ilyen a dinamikaátfogás, tónusátfogás, zaj, élesség, optikai hibák stb. Ebből a szempontból egy APS szenzor látatlanban is jobb az 1/2,3"-nál, már csak a fizikai miatt is. Eddig még nem találkoztam ennek ellentmondó csodával.


Úgy tűnik itt sincs.

Tessék ugyanolyan körülmények között készült képek, teljes méretben egymás mellett. (ISO100 mindkettő).


[link]


Ha nem látod a különbséget vedd nyugodtan a kisebb szenzorost.

2015. febr. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Természetesen mindennek utána olvasnék, eddig is több mindennek már utána olvastam, bár még nagyon sok ismeretet kell elsajátítanom. Géphasználat nélkül így annyira nyilván nem mondanak sokat, vagy annyit a beállíthatóságról írt dolgok, mintha kezemben tarthatnám a gépet, ezért is inkább nézegettem mások által készített képeket a bizonyos fényképezőgépekkel. Próbáltam azokat a képeket keresni én is ami talán nem Photoshop gyanús, bár igaz, nem lehetek benne biztos, hogy nem lettek módosítva a képek. Látom a különbséget a két kép között, hogy szemcsésebb, fakóbb a jobb oldali. Érdekes akkor is az, hogy maximum zoomolva ilyen szemcsés a kép a 15 ezer ft-os kompakt géppel is. Valahogy túl rossznak tűnik a képminőség. Arra gondoltam, de lehet hülyeség, hogy lehet tényleg ugyanazon beállításokkal a két géppel készült fotó között ekkora a különbség, de lehet meg kell találni a megfelelő beállításokat a bridge géppel, hogy azzal is jó képet tudjon az ember készíteni, ha annyira más világ a bridge. Vagy csak a különböző automatikus, módok segíthetnek a képeken, de akkor is csak látszólagosan?
2015. febr. 2. 12:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a képgalériák bűvölését. Eredeti képeket keress, ISO-tesztsorozatot, vagy nem optimális körülmények között készülteket, mert ott véreznek el a kompaktok. Sok tesztoldal van a neten, ahol ezeket megtalálod, pixinfó, dpreview, stb.


"de lehet meg kell találni a megfelelő beállításokat a bridge géppel, hogy azzal is jó képet tudjon az ember készíteni"


Az alap technikai képességek adottak, ezt látod a mellékelt képpáron. De ha elsajátítod az adott gép kezelését és megismered a korlátait, akkor kihozhatod belőle a maximumot, de attól a mellékelt különbség nem fog eltűnni.

2015. febr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!