Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy gépet, kicsit komolyabban foglalkozni a fotózással.

Emellett asztalos gépeket, és motort is szeretnék, így kis dilemmában vagyok, hogy merjem-e, mennyiért, meg ilyenek.

Alapvetően még minden érdekel, makro, tájkép, portré, így ezek alapján nehéz lenne kiválasztani a gépet. És a (nagyon!) max. ötvenezer forint is egy fontos tényező.

Szóval ezeket nézegettem:

[link]

[link]

[link]

Köszi szépen előre is!



2015. jan. 3. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyiket se, ezek mind félamatőr gépek ráadásul használtan ...


Azt az 50 ezret inkább költsd nyelvtanfolyamra, annak legalább lesz értelme!

Hátha találkozol ott egy oylan emberrel is aki valóban ért a fotózáshoz, mert te még a közelében sem vagy ha iylen roncsokat nézegetsz már bocsi.

2015. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lol, ez a zerge mit keres itt? Menj vissza az állatkertbe!


Kérdező, ha komolyabban akarsz foglalkozni a fotózással, de nem akarsz egyelőre túl sokat költeni rá, akkor egy bridge gép tökéletes választás lehet.


Amire mindenképpen figyelj, hogy a gépen lehessen a rekeszt és a záridőt manuálisan állítani. Ezt a fentiek közül csak az S4000 tudja. Van ezen kívül képstabilizátor, ami szinte elengedhetetlen nagyobb zoom esetén.


További hasznos funkció lenne a raw formátum illetve a szűrőmenet, de ezek hiánya nem katasztrofális.

2015. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát, első, igaz, hogy félamatőr gépek, de egy teljesen amatőr embernek még az is jó.

A manuális állítás nekem is fontos volt, de bevallom, hogy nem találtam a leírásban. /lehet, hogy azért, mert fél 1-kor néztem éjjel/

Szóval, ha hobbi szinten, de színvonalas munkákra szeretném használni, a három közül az s4000-t ajánlanád, vagy lenne esetleg egy másik típus..?

2015. jan. 3. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:
"színvonalas munkákra" - ezt nem tudom értelmezni. Munkára - tehát hivatásosként - felejtős minden ilyesmi, azt nem úszod meg dslr alatt. Viszont nulláról elkezdeni tanulni tökéletes. Az alapokat (záridő, rekesz, érzékenység, ezek egymásra hatása, kompozíció, stb.) meg lehet tanulni egy ilyennel, és majd utána ráérsz eldönteni, érdekel-e a dolog annyira, hogy beruházz egy komolyabb gépbe. Egy dslr ugyanis drága hobbi...
2015. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Munkák, mint "kész termékek"-re. Szóval nem dolgozni. :)

Ez az s4000-re írtad? És szerinted merjek használtat venni?

Vagy tényleg egy másik jól bevált típus?

2015. jan. 3. 16:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, ezt az S4000-re írtam - de írhattam volna bármire.

Ez egy négy éves gép, nem jobb és nem rosszabb, mint bármelyik négy éves gép ugyanebben a kategóriában. Csodára ne számíts vele, de kezdetnek több, mint elég.


Az, hogy használt, még nem jelent semmit. Lehet kiváló állapotban de lehet rejtett hibája is. Ha ki tudod próbálni, az jó, ha nem... Ezt neked kell eldöntened, hogy bevállalod-e vadidegentől előre fizetve.

2015. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen!

További kérdések esetén is számaíthatok majd Rád?

2015. jan. 3. 16:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ide írod ki a kérdést, akkor igen. Privátra csak a legritkább esetben szoktam válaszolni.
2015. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!