Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen beállításokat használja...

Gimcsi kérdése:

Milyen beállításokat használjak a gépen, hogy egy mozgó ember ne legyen elmosódott a képen?

Figyelt kérdés

Canon eos 1200D típusú gépem van,efs 18-55mm-es objektívvel.

Karácsonyra kaptam,mellé egy fotótanfolyamon való részvételt is,de csak január vége felé fog elindulni a kurzus,addig viszont szeretném használni vagy legalább egy kicsit kiismerni a gépemet.:)

Nagyjából tisztában vagyok vele,hogy mi micsoda,rekesz,zársebesség,iso,stb. Viszont Tv üzzemmódba rakom a gépet,ami elvileg a mozgó tárgyakat úgymond megfagyasztja,de csak vakuval tudom elérni,hogy az emberek ne legyenek elmosódottak.

Van ennek valamilyen trükkje,hogy hogyan oldjam meg?



2014. dec. 28. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű.

Rövid záridő kell a mozgás "megfagyasztásához", a rövid záridőhöz pedig elegendő fény.


Ha nincs fény, akkor vagy megvárod míg lesz, vagy olyan körülményeket teremtesz, hogy legyen (világítás, vaku), vagy játszhatsz kicsit más beállításokkal: tágabbra nyithatod pl. a rekeszt, ha erre nincs mód, vagy nem a kívánt eredményt adja akkor pedig növelheted az érzékenységet (ISO értéket).

2014. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Viszont Tv üzzemmódba rakom a gépet,ami elvileg a mozgó tárgyakat úgymond megfagyasztja"


Sem elvileg, sem gyakorlatilag nem ezt jelenti.


A Tv mód mindössze annyit jelent, hogy te állítod be a záridőt, a gép pedig a helyes expozícióhoz kiszámolja a megfelelő blendét.


A trükk egyébként az, amit az előttem szóló már ismertetett: rövid záridő, amihez viszont fény kell - vagy magas ISO. Esetleg mindkettő.

2014. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!