Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Gyújtótávolság egyenlő a...

Gyújtótávolság egyenlő a fókuszponttal?

Figyelt kérdés

Gyújtótávolság=Fókusztávolsággal...eddig értem.

A fókuszpont az a pont, ahová az objektív a párhuzamosan beérkező fénysugarakat összegyűjti. Oké, de egy könyvben ugyanezt olvastam a gyújtótávolságnál is amit a fókuszpontnál.

Szóval a gyújtótávolság egyenlő a fókuszponttal? Ugyanazt jelenti a kettő?



2014. dec. 7. 13:31
 1/7 Sezlonyrugó válasza:
Szerintem ugyanaz
2014. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

gyújtó = fókusz, távolság != pont

Wiki egész pontos a témában: "A fókusztávolság az optikai lencse fősíkja és fókuszpontja (F)-, illetve a homorú tükör pólusa (a tükröző felület és a tengely metszéspontja) és a fókuszpontja közötti távolság."

A fókuszpont meg az, amit te írtál. de az egyik egy PONT, a másik meg ennek a pontnak a távolsága a lencsétől.

2014. dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ohh kezdem érteni.:) És a gyújtótávolságot (vagy más néven fókusztávolságot) is F-el jelölik mint a rekeszt?
2014. dec. 7. 14:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Opppsssz! Ezt ha lehetne mégegyszer: a rekesz-szám (gondolom az objektívek fényrekeszére gondolsz), akkor szerinted a fókusztávolságot jelöli? Gondold át még egyszer!
2014. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Huha most teljesen belekeveredtem!:D

A gyújtótávolság/fókusztávolság: az a rész ahol a lencse és a fénysugarak metszéspontja közötti távolságot jelöli. (mm-ben megadva)

A fénysugarak metszéspontja az a fókuszpont.

De fókusztávolságot is f-fel jelölik mint az objektív rekeszét. De a fókusztávolságnak most akkor mi köze van a rekeszhez? Huhh sajnálom , hogy fárasztalak titeket ilyen apró kérdésekkel de most már nagyon érdekelne a dolog.:D

2014. dec. 7. 15:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát a kérdés nem triviális.

Kezdetnek tessék: [link]

2014. dec. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szóval röviden: az f a fókusztávolságot jelöli, de az "f szám" a blendenyílást, mégpedig "f/N"-ként megadva.
2014. dec. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!