Analóg fényképezőgép?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy analóg fényképezőgépet, de kezdő vagyok. Milyen fényképezőt ajánlotok és tudtok adni tippeket hogy milyen filmet kell hozzá venni vagy pl egy adott típushoz egy adott film kell? Zenit E-n gondolkoztam?

2014. nov. 29. 11:02
 1/1 anonim ***** válasza:

ha filmes géppel akarsz fotózni, akkor érdemes utána olvasnod a használatuknak, filmeknek. valószínűleg antikváriumokban találsz hozzá szakirodalmat, de szerintem szívesen segítenek a komolyabb fotós boltokban is - mármint abban az egyre ritkább fajtában, ahol még helyben hívnak elő és árulnak is filmet, esetleg filmes gépet is tartanak, nem csak a digitális fotózással foglalkoznak (pl. Pálvölgyi Fotó, Soós használt kereskedés, stb)

a fényképezőgép csak annyiban határozza meg, hogy milyen filmet használhatsz, hogy a gép típusából adódik a film mérete. kisfilmes gépekbe 24x36-os film kell, de hogy maga a film milyen típusú, negatív, vagy dia, milyen érzékenységű, minőségű, stb, az mind a te döntésed.

2014. dec. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!