Az Olympus XZ-10 kompakt fényképező megéri az árát?
Azért tegyük kicsit helyre a "bridge" fogalmát, mint kategóriát. Sokan azt hiszik, hogy minden gép ide tartozik, aminek nem cserélhető az objektíve, és van "markolata". Ez sajnos nem igaz. Legjobb példa erre a Nikon Coolpix L830, ami árában felér egy alja bridge géppel (50-55e forint), nem cserélhető az objektíve, és van "markolata". Viszont nem több, mint egy ultrazoom kompakt.
Mi is lenne hivatalosan a "bridge", mint kategória? Átmenet ("híd") az automata kompakt, és a tükrös (illetve most már a MILC-eket is ide lehet sorolni) gépek közt. Ennek ugye az lenne a lényege, hogy vannak olyan emberek, akinek nincs szüksége cserélhető objektívre, viszont nem mondana le a manuális beállításokról, manuális fókuszról, esetlegesen a vakupapucsról.
A kérdésben szereplő Oly egy kicsit kilóg, hiszen van rajta manuális fód, fényerős az objektíve, 1/3 FÉ-ként lehet rajta ISO-t állítani (ami még a belépő DSLR gépeknél is nagy szó, hiszen általában egész FÉ-ként), tud RAW-ba fényképezni. Vélhetőleg az Oly ezt azoknak szánta, akik a brdige gépüket szeretnék a zsebükben hordozni, viszont megspékelte egy jó fényerejű objektívvel.
Összegezve: ha tudod normálisan kezelni, és nem teljesen automata módban használod, akkor jobb képeket fogsz tudni vele csinálni, mint egy bridge-nek nevezett kompakttal. Az "ultrazoomért" cserébe viszont fényerős objektívet, és zsebben elférő gépet kapsz.
(((Na ez egy érdekes válasz, valahogy nem így nézett ki a fejembe, de a lényeget remélem, hogy leírtam)))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!