Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » MILC fényképező 60 ezerért...

MILC fényképező 60 ezerért újat, vagy 1 éveset 50 ezerért?

Figyelt kérdés
Egy közeli ismerősöm ad el egy 1 éves használt MILC fényképezőt 50-ért. Megnéztem neten, ugyanaz újonan most 60 ezerbe kerül. Ti mit tennétek tipustól függetlenül? Közeli, jó ismerőstől 50 ért megvenni az 1 éves átlagosan használtat, vagy egy zsirújat venni 60-ért?
2014. szept. 30. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Akár ismerős, akár nem, az a termék, ebben az esetben fényképezőgép bizonyos kopást szenvedett. Szerintem vegyél egy újat 60 ezerért. Hiába nincs baja meg bla bla, akkor is használt, mégpedig egy éves. Az új a biztosabb. Én fotós vagyok, s nem vennék sose használt fényképezőgépet, inkább addig gyűjtök, amig telik rá.

Szép napot! Üdv! :)

2014. szept. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BazsiBácsi ***** válasza:
57%

Milyen fényképezőgépről lenne szó, milyen objektívet ad hozzá? Amit néztél 60-ért objektív nélkül van, vagy objektívvel? Milyen objektívvel? Memóriakártyát ad hozzá? Hány év garancia van még rá? Hány expó van benne összesen?


Átlagos használat mindenkinél mást jelent. Valaki készít kb. 1000 képet évente, valaki készít húszezret (jelzem hobbi szint mindkettő). Kicsit írhatnál bővebben, és akkor talán tudunk rá értelmes választ adni.

2014. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy Bazsi bácsi is írja (Bazsi bácsinak mindig igaza van) ne azt nézd, hogy hány éves, hanem hogy mennyit volt ténylegesen használva, milyen tartozékokat kapnál hozzá, illetve mennyi garanciát kapsz.


Zárójeles megjegyzés, és akinek nem inge stb., de a "közeli jó ismerős" ugyanúgy átverhet, mint egy ismertlen.

2014. szept. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha minden feltétel ugyanaz (tehát tök ugyanazt a gépet és tartozékokat kapod mindkét esetben), akkor én biztos nem venném meg ilyen kis különbséggel a használtat.
2014. szept. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdés csak az, mit ér a a használt gép.

A fényképező - a dealerek szerint - gyorsan avul. Évről évre jobbat és klasszabbat kaphatsz.


Ha azt veszem, az általad megjelölt árért ugyan sok éves, de rendes dslr-t is kaphatsz, akkor erős túlzás az ár.

Egyébként - a konkrét típust nem ismervén - 30 ezerből is kapsz vadiúj és normális gépet. A kérdés nem ez. Hanem hogy mire használod, és miért adnál többet.

2014. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!