Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon vagy Canon Dslr gép a jobb?

Nikon vagy Canon Dslr gép a jobb?

Figyelt kérdés
2014. szept. 11. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mind a kettő egyformán jó. :)

Ez olyan, mintha azt kérdezted volna, pl hogy Coca vagy Pepsi. :D Kinek ez, kinek az. :)

2014. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nincs számottevő különbség.
2014. szept. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kutya, vagy a macska jobb?

Az is kérdés, mire kell, de csak részben. Ha belépő dslr-t szeretnél és úgy gondolod, nem fogsz "feljebb jutni" a magasabb kategóriákba, akkor Canont vegyél, mert több olcsóbb alap objektíve van, vannak olyan rosszabb fényerősségű obijai, amik a Nikonnál nincsenek.

Ha a full frame a cél, akkor kb. mindegy, a felső kategória mindkét oldalon jó, a családunkban Canonnal nyomul mindenki, de ebben a kategóriában sokszor nézegetik a Nikon cuccokat is, hogy "hát jó lenne az is". :D

Ha cinematográfus babérokra törnél, akkor is a Canont ajánlom.

2014. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 BazsiBácsi ***** válasza:
Az előttem szóló megmondjha a frankót. Aki itt GYK-n kimondja, hogy az X márka a jó a kettő közül, az nagyjából olyan érvekre tud támaszkodni, hogy "A Géza bácsi azt mondta, hogy a Nikon nem jó, mert nem lehet vele hurkát tölteni, A Mariska néni meg azt mondta, hogy a Canon azért nem jó, mert nem tojnak tőle a tyúkok", meg a mástól hallottak alapján írják.
2014. szept. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 George1971 válasza:

Srácok ! Aki itt érdeklődik az azt se tudja mi a fullframe.. és nem sértés..


Szerintem ha ez kérdés, akkor nem kell DSLR gép, akkor vegyél superzoom Nikont 50-60eFt-ért.


Ha fontos a DSLR gép, úgy érzed eljött az ideje, bármelyiket megveheted.. Ha megnézed jelenleg a Nikon D3200 a "legolcsóbb" DSLR váz és picit drágább a Canon 1200D. Ha rám hallgatsz Nikon és Tamron objektívekkel olcsóbban bővíthető a szetted. Nekem Nikon D60 után már 2éve D3200 van és nagyon szeretem... nem a MPixel miatt jobb a Canonnál.. ez életérzés. 18-105VR NIKON és 18-270VC TAMRON obival.. a D60-nál is bevált a TAMRON 18-200, az a fiamé lett, most ő nyúzza .. a 18-270-es már stabilizált is.. Igaz ez is van Canonra is, de ergonómiában és küllemben a Nikon a nyerő :-P (nekem)

2014. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 THK ***** válasza:

Csak gondold végig: ha bármelyik is globálisan jobb választás lenne, az egy piacgazdaságban azt jelentené, h jócskán elhúz a másiktól a versenyben, egyeduralkodó lesz.

Márpedig nem ez a helyzet, fej-fej mellett haladnak, teljesen hasonlóak az eladásaik világszerte.


A hozzáállásuk ugyan picit más, vki mondta egyszer a találó hasonlatot, h a Canont fotózni szerető mérnökök uralhatják, a Nikont technikához értő fotósok - és van benne vmi, ami olyan apróságon is tetten érthető, mint a váz bekapcsolási módja: a Canon folyton kísérletezett vele, mindenhol volt már, gyakran úgy megoldva, hogy két kézzel kelljen használni - míg a Nikon sokkal ragaszkodóbb a bevált hagyományokhoz, az összes DSLR gépükön ugyanott van (sőt, már az utolsó filmes típusokon is).


De a gyakorlatban ez semmi lényegeset nem jelent, egyformán beválik mindkét márka profi célra is - otthonra meg aztán pláne.

2014. szept. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#5: Az a helyzet, hogy másnál pedig a Canon az életérzés. Bár Canon rendszerrel dolgozom, ha most ingyen rendszert válthatnék akkor Nikonra váltanék, de ettől még simán lehet, hogy a Canon váltja ki ugyanazt az életérzést amit neked a Nikon. Ráadásul a 7D2-vel Ők most eléggé megemelték a tétet. Már fotóztam vele és hidd el, hogy nagyon ott van, persze az is tény, hogy az egy felsőbb kategória. A lényeg: a kérdező helyett nem dönthetjük el, hogy neki melyik rendszer fog jobban tetszeni. Ezért fontos, hogy a saját benyomásaira és tapasztalataira hagyatkozva döntsön, mert később rendszert váltani piszkos sokba kerül ( nekem most kb. 1,5M Ft lenne a különbözet ha nem ragaszkodom mindenből az újhoz, de az új rendszernek ugyanazt kell tudnia mint a mostani Canonnak).
2014. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja és egy kis adalék: addig jó a két nagy dSLR gyártónak (Nikon/Canon) amíg a kisebb gyártók, akik még csak most kezdenek belekóstolni a profi cuccok gyártásába (Samsung/Panasonic/Olympus) nem jönnek ki egy munkára is jól használható, mégis normális áron kínált FF szenzoros tükör nélküli megoldással, mert akkor ezek szépen mennek a levesbe és kapkodhatnak levegő után.
2014. szept. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Amerigo49 válasza:

Minden digitális fényképezőgépnél az elkészült kép minősége a legfontosabb mérce.

Én sokat fotóztam mindkét márkával (és még több másikkal is).

Számomra a Canon képminősége volt e legmeggyőzőbb.

Nem véletlenül!

A Canon képelemző algoritmusa a leghatékonyabb és a legszebb végeredményt nyújtó, no meg a leggyorsabb is. Nem véletlenül nem adja el a Canon az algoritmusát senkinek sem, pedig már többször kockásra kaparták rimánkodás közben a küszöbét. :)


De higgy csak a szemednek!

Azonos kategóriájú, azonos felbontásra és automata üzemmódra állított Canonnal és Nikonnal, egy időpontban fotózd le ugyanazt a témát! Gondosan nézd át a képek teljes felületét 100 % nagyítással!

Látni fogod a különbséget.

2014. szept. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A Canon szenzorai jelenleg nagyon rosszak. Amint egy picit hozzá kell nyúlni a RAW-hoz, az árnyékok zajosodnak mintha muszáj lenne.;)
2014. szept. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!