Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon fix 50mm 1.8 vagy 85mm...

Nikon fix 50mm 1.8 vagy 85mm 1.8 objektívet vegyek utcai fotózásra?

Figyelt kérdés
Mivel portréra is szeretném használni, nem tudom melyik lenne a kettő közül, amelyik inkább használható mindkettőre.
2014. aug. 12. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha portéra is kell akkor egyértelműen a 85-öset kéne venni!
2014. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És akkor a 85-ös az utcaihoz is jó? Mert ott nem minden esetben a szépen mosott háttér a jó, néha pont ellenkezőleg. Ha olyat akarok, hogy a környezete is hangsúlyos legyen ne csak az alany, akkor ezt azért meg tudom oldani a 85-sel? (Amatőr vagyok, bocs.) Még ha nem is ez az optimális, mert ha jól tudom, utcaihoz inkább a nagylátószög kellene, de csak egy obit tudok venni.
2014. aug. 12. 16:09
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem ezt a mosott hátteret...Az nem az obitól hanem a beállításaidtól függ.
2014. aug. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A mélységélesség az objektív gyújtó távolságától is függ. ... Ezen kívül persze, egyéb beállítástól is.

Egy 18-55-ös obit állítgathatsz bármeddig, nem mossa el a hátteret úgy, mint egy fix 85 mm-es.

De talán arra gondolsz, hogy a 85 mm-eset be tudom állítani, úgy, hogy ne "mossa el a hátteret" Végül is ez volt a kérdés. Köszi!

2014. aug. 12. 17:06
 5/9 BazsiBácsi ***** válasza:
38%

A rekesszel (vagy blendével, ki hogy hívja), mint fogalommal úgylátom nem vagy tisztában, ezáltal a mélységélességgel se teljesen.


Valóban, függ a gyújtótávolságtól IS, hogy mennyire mossa a hátteret. Viszont függ attól is, hogy milyen rekeszen használod, illetve milyen szenzorméreten. Tehát DSLR-en inkább az objektívtől függ. Ha azt akarod, hogy több részlet látszódjon a háttérből, egyszerűen csak lerekeszeled (szűkebb blendét használsz, vagy ha úgy tetszik vagyok F-stoppot).


A 18-55-öt azért nem tudod úgy állítani, hogy mossa a hátteret, mivel 55mm-hez f5.6 rekesz társul, aminél még mindig nagy a DOF.


Javaslom, hogy olvasd el a géped kézikönyvének használati utasítását, főleg a blendeprioritás-mód részét. Szerintem részletesen leírják a jelenséget.

2014. aug. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én tisztában vagyok a rekesz és a mélységélesség fogalmával. A válaszoló kevésbé, aki azt írta, hogy a az "elmosódás" nem az obitól függ, hanem a beállításoktól. Olvass vissza, mert nem tudod értelmezni a szöveget. Erre írtam, hogy na lehet, hogy beállítás, pl. rekesz, ezt nem írtam, ugyan, de minek is tettem volna....de az objektív gyújtótávolsága IS befolyásolja. És én tudom miért nem tudom ezt elérni egy 18-55-ös obival, a válaszoló nem tudta, én erre reagáltam ezzel a példával... Senki ne fáradjon reagálással, ide nem nézek vissza. Azért persze köszönöm a segíteni próbálást.
2014. aug. 12. 20:58
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: Nem vagy tisztában az alapfogalmakkal és amíg ez így van nem tudod mire van szükséged ahhoz amit fotózni akarsz, aki pedig segíteni próbál azt kvázi lehülyézed. Nem egy megnyerő hozzáállás. Ettől függetlenül:

Valóban, ha hosszabb az objektív gyújtótávolsága, akkor ugyanazon értékek és körülmények mellett jobban elmossa a hátteret mint egy rövidebb gyújtótávolságú lencse. Viszont ha elkezdesz rekeszelni, növekszik az élesség síkja, növekszik a mélységélesség, több minden lesz éles. Az a baj, hogy úgy akarsz vásárolni, hogy igazából fogalmad sincs, hogy mire van szükséged. Menj el egy boltba, próbálgasd végig, hogy melyik összefüggés és melyik beállítás megváltoztatása mit eredményez, fotózz M módban, de előtte tanuld meg az alap összefüggéseket. Így elkerülheted, hogy olyat vásárolj amire nincs is igazán szükséged és aztán el kelljen adnod töredékáron.

2014. aug. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gergoap ***** válasza:
100%
Utcai képekre a fix 35mm 1.8 lenne alkalmasabb. Így az 50-es az ideális választás. 85mm-el nem sokra mész az utcán, csak részleteket tudsz kiragadni!
2014. aug. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

portrékhoz a 85mm egyértelműen, viszont ez utcához elég szűk lehet...arra jobb az 50mm, de ha DX vázzal használod akkor az 50mm is elég szűk lehet

sztem előtte ha van lehetőséged próbáld ki mindkettőt

2014. aug. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!