Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ilyen víz alatti fotózásra...

Ilyen víz alatti fotózásra használható tasak bevált valakinek? Van valakinek vele tapasztalata? Link lejjebb.

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy két vízalatti fotót készíteni Görögországban, semmi nagy cucc, épp egy két képet... Érdekelne használt-e valaki ilyet már, és működött-e? Nem akarok vagyont kiadni víz alatti digitális gépre, az olcsó egyszer használatos filmesek meg nem érdekelnek...

[link]



2014. aug. 5. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Tükörreflexessel és mobiltelefonnal is használtam hasonló jellegű tokot, ezzel sem hiszem, hogy sok gond volna. Beázni biztosan nem fog néhány méter mélységig, annál mélyebbre meg gondolom nem mész. Búvárkodáshoz biztosan nem jó.


Viszont azon érdemes elgondolkodni, hogy a tok objektív része nem merev és a víz alatt kis mélységben is elég nagy nyomás lesz a gépből kijövő zoom objektíven. Olyan, mintha a farzsebedben lenne a gép és bekapcsolnád. Az objektív nem biztos, hogy szeretni fogja ezt a nyomást, tönkre is mehet tőle. Ilyen gépnél ezt a tokot én inkább csak a víz felett, a vízben pancsolva használnám, de nem nagyon nyomnám le a víz alá.

2014. aug. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóval értek egyet. Emellett azért én csinálnék egy zsepitesztet az éles használat előtt. Amikor én először tettem bele a 400e Ft-ot érő dSLR-emet egy kb. 300e Ft-ot érő objektívvel egy hasonló (de értelemszerűen dSLR-ekhez szánt) tokba előtte teletömtem papírzsepivel és megnéztem, hogy beázik-e. Ennyi időt megér a biztonság.
2014. aug. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!