Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?...

Milyen fényképezőgépet vegyek? 16 éves lány.

Figyelt kérdés
Nem vagyok profi fotós, hobbiból fényképezgetek csak, értek egész jól az utómunkákhoz is, kreatív is vagyok, szóval viszonylag jó képeket csinálok :) Szeretnék egy új fényképezőgépet venni, nekem a Nikon márka szimpatikus, ezen belül mit ajánlotok? Nem szeretnék gagyit, de túlzásokba sem szeretnék esni, nem tudom milyen árkategóriájú gép lenne reális.Idővel szeretném fejleszteni, venni hozzá dolgokat, tehát olyan kéne, ami nem fix. Digitális, tükörreflexes gépet szeretnék.
2014. júl. 29. 10:42
 1/4 anonim válasza:

Szerintem erre tökéletes a Nikon D80 fényképezőgépe! Mostanában olcsók, de jó objektívekkel nagyon jó fotók készíthető velük. Egyik barátomnak van egy eladó, 2 objektívvel. Szerintem érdemes megvenni mert néztem a fotóit és brutál jók. [link]

ha jól tudom az ár alkuképes.

2014. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BazsiBácsi ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__fenykep..


Itt a #4. hozzászólásban kifejtettem a véleményemet a témában (bocs, nincs kedvem leírni megint).


Gyakorlatilag mindegy, hogy milyen vázat veszel, egy D3100-zal is lehet jó képeket csinálni, viszont egy milliós géppel is lehet szörnyen rosszakat. Inkább vegyél rá objketívet, többet érsz egy jó kis fox objektívvel, mint egy magasabb kategóriás géppel.

2014. júl. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha valóban 16 éves vagy, hagyd hogy kiforrjon a technikád.

Fotózz telefonnal, vagy vegyél egy kis kompakt zsebgépet.


Ha nagyon sok kidobandó pénzed van, persze vehetsz digitális tükörreflexest, de semmivel nem lesznek jobbak a fotóid.

Az meg maga a vicc, amikor a D80-at rád akarja tukmálni az előző hozzászóló.

Ennyi erővel vedd meg a legegyszerűbb D70-est. Ha eddig nem ment tönkre, Téged is bírni fog. Aztán meglátjátok van-e értelme ilyenekbe invesztálni.

Még egy dolog, amikor elkezdesz szimpátia alapján dönteni, meg ilyeneket írsz, hogy neked a nikon szimpatikus, semmit nem értettél meg a világból. Mondom ezt úgy, hogy nekem is Nikonom van.

2014. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez most komoly? Fényképezzen telefonnal?

Igen, most szokás ezt szajkózni, hogy a gép tök mindegy. Aki így gondolja, az majd telefonnal fotóz, ne hallgass rájuk. Ha kicsit is érdekel a téma, és foglalkozni akarsz vele, akkor felejtd el a telefont meg a kompaktot. Kompozíciót lehet velük gyakorolni, de semmi másra nem jók. Akkor meg miért ne csinálnál már eleve normális képeket?


És miért ne lehetne neki szimpatikus az egyik márka? Ez egy elég nagyképű kijelentés, hogy ezért még semmit sem látott a világból, mert neki az tetszik. Bocs, de a legtöbb ember szimpátia alapján dönt az elején.


Vehetsz egy belépő szintű vázat, D3100, D3200, vagy valami régebbi modellt is (D90 - nem vagyok otthon Nikonban), de egyetértek a kettessel, az objektív többet számít. De annál meg érdemes kitapasztalnod, hogy mire van szükséged, mielőtt vásárolsz.

2014. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!