Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőt ajánlanátok...

Milyen fényképezőt ajánlanátok egy kezdőnek kb 60 ezer ftért?

Figyelt kérdés

új gépet szeretnék, tehát használt kilőve.:)

Most szeretnék ismerkedni a fotózással.

Előre is köszönöm a választ.


2014. júl. 24. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Bridge gépet. Ez a box gépek és a tükörreflexesek között helyezkedik el. Méretük, alakjuk is fényképezőgépre hasonlít, objektívjuk sokkal jobb, mint a kis cigis dobozoké. Én az idén vettem egy gépet, szerencsém volt, mert jelentős árengedménnyel tudtam beszerezni.

A szempontom az volt, hogy legyen rajta vakupapucs, s legyen kereső is.

Aminek ne dőlj be, az a digitális zoom. Csak a optikai zoom számít, a digitális csak néphülyítés.

Ez egy hasonló gép:

[link]

Picit a limited fölött van ugyan, de ilyen gépeket 50 körül is kapsz.

Miért érdekes a vakupapucs?

Bár ezekben van beépített vaku, nem is nagyon gyengék, de ha komolyabban akarsz fotózni, előbb-utóbb kevésnek fogod tartani. Ha ez eljön, pénzed is lesz, tudsz rátenni egy nagyobbat.

A kereső pedig nagyon jól jön erős fényben. A monitoron napsütésben nem mindig látni a képet. Igaz, a kereső is csak egy kis monitor, de ha átváltasz erre, akkor nem fog zavarni a nap.

2014. júl. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Na, ilyen van nekem: [link]

ez belül van 50-en is. Eddig nekem bevált.

2014. júl. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Privátban linkeltem neked egy albumot, amit a Fujifilm FinePix SL260 géppel fotóztam.
2014. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Húzz meg egy sávot mennyit szánsz rá. Az adott kategóriában némi további pontosítással (pl objektív tartomány, felbontás stb) rengeteg gépet fogsz találni.

Ha megnyugtat, a 30 ezer forintos gépek épp olyan jók, mint a nagyobbak. Manapság egyre ritkábban viszem a nagy dslr-emet és a lencséket, mert a kis vacak is hihetetlenül jó is tud lenni.

Ha kezdő vagy, tényleg ne komplikáld el!!!!

2014. júl. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

A canon sx-510 el szemezek :) arról tudnál véleményt mondani?

2014. júl. 25. 00:37
 6/13 A kérdező kommentje:
És még a Nikon l830 al :)
2014. júl. 25. 00:43
 7/13 anonim ***** válasza:

Mindegyik jó, de én nem venném sem a Canont, sem a Nikont. A branddel nincs bajom, jó gépek, de a két említett dolog (kereső és vakupapucs) nekem hiányzik.

A 34-szeres optikai zoomnak is utána kellene olvasnom. Tartok tőle, hogy ekkora átfogás már erős kompromisszumokkal oldható csak meg.

A gumiobjektívek soha nem érik el a fix fókuszú lencsék képalkotását, nekem ez túl nagynak tűnik. Olyan 24x-es zoom még jó.

2014. júl. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

a 30 ezres gépek pont olyan jók, mint a nagyobbak? Hát ez érdekes megállapítás.Nem tudom, mit értesz nagyobb alatt, de sok tapasztalatod nem lehet a témában, ha ezt így kijelented.

Nekem épp fordított tapasztalatom volt. Elővettem a kompaktot, hogy ez kicsi, majd magammal viszem, aztán nem tudtam vele mit kezdeni, mert nem lehet belenézni, nem lehet állítani, és a képminőség is (ami régen nagyon tetszett) hagy kivánnivalót maga után.


Kérdező, neked azt javaslom, hogy vegyél egy olyan gépet, amin vannak manuális beállítások, tanulj azon, meglátod, érdekel-e komolyabban, és akkor lehet fejleszteni. Felesleges előre bevásárolni, amíg azt sem tudod, tetszik-e majd.

Ne akarj sok megapixelt, ne akarj nagy zoomot. Inkább legyél kreatív, találd ki, milyen téma érdekel, ahhoz mire lesz szükséged, miben nem elég a kezdő gép.

Canon, Nikon, Fuji, Panasonic- bármelyik jó választás lehet.

2014. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8/8 ma 12:30 A válaszoló előtted a bridge kategórián belül értette, hogy nincs nagyon nagy különbség a képek minőségében. A bridge gépek mindegyike kézi beállítást is lehetővé tesz.
2014. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én értettem félre, bár számomra a "ritkán viszem a dslr-t, mert a kis műanyag vacak is ugyanolyan jó" nem éppen a bridge kategória, de ezen nem veszünk össze.


Én általánosságban mondtam, hogy olyat vegyen, amin van manuális beállítás, mert a kérdésben nem szerepelt a bridge gép.

2014. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!