Canon EOS M vélemények?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Milyen az ár-érték aránya?

Videózás céljából kellene, de azért fényképezgetnék is vele. A leírásában az áll, hogy 1080p30 (vagy 24) és 720p60. Mire elég ez a 720p60? Mármint, hogy mennyire lehet ezt lelassítani? A videó minősége biztos nagyon, és ilyen kisebb akciófilmeket vennénk fel vele:D pár airsoft fegyver és egy csomó utólagos effekt (persze nyilván nem csak ez, de elsődleges használat ez lenne). Ez egy tükör nélküli gép (MILC - ha jól tudom), de a hivatalos weblap szerint hozza a DSLR minőséget. Ez mennyire reális? Tudom hogy kicsit sok a kérdés, de kíváncsi vagyok:D Ez az első komolyabb kamerám. Hogyha ez annyira nem jó, ebben az árban (maximum 100 ezer Ft) tudtok ajánlani egy jobb terméket? Illetve a mélységélességről annyit, hogy ebben az esetben ugye objektívfüggő?


2014. júl. 20. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

Akciófilmek felvételére 100 ezerből én inkább egy jó kamerát vennék...

Vagy ha már fényképező, akkor vmi jó bridge gépet.

2014. júl. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A képminőségével nincs baj, az DSLR szintű, de lassúra sikeredett az AF. Ha nincs szükséged automata élességállításra videónál, akkor jó vétel, de egy hasonló Panasonic vagy Sony MILC-cel talán jobban jársz.


Nem tudom melyik van 100ezer körül.

2014. júl. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az autófókuszra adtak ki firmwaret és nem baj ha lassú. A régi kameránál is kézit használtam. A 18-55 ös objektív 1:3.5-5.6 Jó lesz hozzá? A többi gyártóról pusztán annyit szeretnék mondani, hogy a Sony kínálatában sajnos nem találtam ebben az árban ilyen gépet, de a Panasonic szívesen megnézem :)

Akciófelvétel alatt nem a GoPros videót értem, hanem mondjuk ilyen lövöldözős effektes kisfilmet. Nem pont ilyenre gondoltam, de a lényeg hasonló. https://www.youtube.com/watch?v=sgVHzNwthC0

Talán picit akciódúsabb, és mondjuk a helyszín egy helyi mező.

Köszönöm a tanácsokat!

2014. júl. 21. 22:31
 4/5 BazsiBácsi ***** válasza:

Volt szerencsém kézben fogni egy M-et, és azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon jó kis gép. Kicsi, "könnyű" (könnyebb, mint egy DSLR, de a magnézium ház mégse műanyag), APS-C méretű szenzor van benne, és létezik hozzá adapter (igaz horroráron) amivel minden EF menetes objektívet rá tudsz tekerni.


Képeket jókat csinál, magas ISO-ban brutálisan jó. Ha teheted, akkor 22f2 objketív + EF adapterrel vedd meg (lehet kicsit húzósabb, de olcsóbb, mint ha külön veszed hozzá az adaptert, ami 40 rongy), előbbinek szép rajzolata van, és elég fényerős, utóbbi meg nagyon hasznos.

2014. júl. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]

szóval ez így lenne a legjobb, ugye? :D

Akkor hajtani fogok, hogy azzal tudjam megvenni :D

Még annyit megtudsz mondani, hogy ezzel a 22mm-es objektívvel mennyire lesz videózni? Elég széles a látószöge?

2014. júl. 23. 10:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!