Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mennyire fontos egy fényképező...

Mennyire fontos egy fényképezőgépnél, hogy legyen nézőkéje?

Figyelt kérdés
Mennyire fontos, hogy egy fényképezőgépen ne csak a kijelzőn lásd a fotót, hanem a nézőkében is? Van valami nagy jelentősége a nézőkének, ha nem lehet a gépre plusz objektívet szerelni?

2014. júl. 15. 15:09
 1/4 anonim válasza:
Nem fontos , de a nézőkén keresztül (szerintem) jobban belehet álítani a gépet fényképezésre.De ez általába csak a tükörreflexes gépeknél van.
2014. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az átnézeti keresőnek akkor van értelme ha az optikai (mint pl. a tükrös gépeknél), mert egyelőre lényegesen gyorsabb mint az EVF-ek (ahol egy pici LCD kijelzőn keresztül látod azt amit a szenzor is lát), bár az EVF-ek fejlődésével ez egyre kevésbé lesz igaz, de egyelőre lényegesen gyorsabb és sokkal kevesebb fényben is használható az optikai kereső.
2014. júl. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tűző napon is látod rendesen a képet, stabilabban foghatod a gépet, csak előnye van.
2014. júl. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A közeljövőben szeretnék venni majd egy újabb gépet, és olyat szeretnék, ami nézőkével is rendelkezik, csak nem tudtam, hogy konkrétan mi az előnye, de most már tudom. Köszi még egyszer! :)

2014. júl. 15. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!