Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan tudnám tárolni legbizot...

Hogyan tudnám tárolni legbizotnságosabban a fényképeket, videókat? Milyen formátumban, milyen eszközön?

Figyelt kérdés
Még kicsik a gyerekek, de szeretném, hogy majd nagykorukban meg tudják nézni. Tudom, addig rengeteget fognak fejlődni ezek az eszközök, de jelenleg mi tűnik a legtartósabbnak?
2014. júl. 7. 08:04
 1/7 A kérdező kommentje:

Most a videókamerás videókat átteszem számítógépre, átírom a mod-ot mpeg-re és aztán átteszem winchesterre.

A fényképezőgépes képeket és videókat gépre teszem, aztán kiírom lemezre meg a winchesterre is átteszem.

2014. júl. 7. 08:07
 2/7 anonim ***** válasza:

A videók vhs kazettán vannak a legjobb helyen, a képek meg papíron. Halál komolyan. Nekem van kiírva fot dvd-re. Van olyan lemez, amit már a megírás után kinlódva olvasott be a gép. Van ami meg alapból adatvesztéses lett. A hdd-n is könnyen elvész az adat.


Amgy attól,hogy átírod mpeg-re, nem lesz mpeg... Konvertálni kell hozzá.

2014. júl. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Több HDD, évente teljes formázás, felületteszt, újraírás, smart ellenőrzés. Felnyomhatod felhőbe, ingyenesen is nagy tárhelyet tudsz használni (Google, Microsoft stb). Ha tényleg fontos a cucc, akkor azt felejtsd el, hogy valamire kiírod, berakod a szekrénybe és előveszed 10 év múlva, annak cumi lesz a vége. A lényeg, hogy több karbantartott példányod legyen. Pénzbe kerül a dolog, de a digitális információ pillanatok alatt meg is tud semmisülni, akár végérvényesen.

(nálam a dvd azért nem akkor a csőd, régóta Verbatim cd/dvd-t használok, a több éves lemezek olvashatóak, de erre nyilván nem lehet évtizedes tárolást alapozni)

2014. júl. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Számomra jelenleg az online tárhely tűnik a legbiztosabbnak. Vagy tényleg több példányt kell belőle tartani, több merevlemez, dvd, stb, bár én ezt kissé pocsékolásnak érzem. Inkább veszek online tárhelyet.
2014. júl. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Három külső merevlemez, legalább kettő két külön helyen. Nekem az egyik vinyó az anyósomnál van. 15 év távlatában a Cloud sem megbízható.
2014. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az optikai tárolást (CD, DVD, Blue ray) hanyagold. Drága és nem megbízható.
2014. júl. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Cloud-ba se bízzatok. Annó volt tárhelyem. Megvette a szolgáltatást egy másik cég és másnap törölte az összes adatot. Nem lettek a kedvenceim. Frp és http kiszolgáló volt. (és magyar...)
2014. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!