Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Amatőr/Hobbi fotós célokra...

Amatőr/Hobbi fotós célokra ajánlott gépek?

Figyelt kérdés
Szeretném kipróbálni a DSLR-ek világát, viszont kezdő gépnek azért nem szeretnék beleugrani valami nagyon komoly gépbe, inkább egy direkt kezdőknek szánt, olcsóbb, de minőségi darabot keresek. Olyat, ami tudja mindazt, amit a nagyok (beállítás ügyileg), csak esetleg egy gyengébb hardverben, szóval a lényeg, hogy lehessen próbálgatni a beállításokat. A felhasználási terület teljesen általános lenne, kirándulások során tájképek, élőlényekről készült fotók, különböző családi események megörökítése. Bár tudom, hogy erre a célra elegendő lenne egy kompakt gép is, de már unom a kompaktok szabta gátakat, például blende értéket és zársebességek terén. Elsősorban használtan keresnék egy vázat, kezdetnek valószínűleg egy egyszerű KIT obival. A kérdésem az lenne, hogy ezen feltételeknek ti milyen szettet ajánlanátok olyan 40-70 ezres árkategóriában? Egyáltalán van értelme ebben az árszegmensben keresni, vagy ezért a pénzért csak olyan gépet kaphatok, ami nem éppen nagy tudású? A válaszokat előre is köszönöm!
2014. jún. 14. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Én egy Canon EOS 1100D-t használok, 100 ezer forintért vettem újonnan, egy 18-55 mm-es kit objektívvel. Jómagam szintén hobbifotósként tevékenykedem (habár már kaptam díjat is a fotóimért), az én igényeimet maximálisan kielégíti - habár nyilván ennek is megvannak a határai -, úgyhogy bátran ajánlom, használtan valószínűleg belefér az erre szánt keretbe.
2014. jún. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg, ha nem titkosak, és valahová fel vannak töltve ezek a képek, tudnál linkelni? Kíváncsi vagyok mintaként, hogy milyen minőségű képek készíthetőek az általad írt párosítással. (Akár privátba is küldheted, ha nem szeretnéd nyilvánosan kiírni :))
2014. jún. 14. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy jó teszt oldal, ha tudsz angolul. A lap alján vannak teszt képek, amiket teljes felbontásban akár le is tölthetsz.

2014. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

40-70 ezres kategóriában csak használtan van tükrös gép, viszont tudsz találni jókat. Egy régebbi modell is tökéletesen megfelel általános felhasználásra. Ezerszer jobb lesz, mint egy kezdő bridge.

Ennyi pénzért nem fogsz profi gépet kapni, ezt nem is kell várni, de a bridge-hez képest előrelépés lesz használatban és képminőségben is.

2014. jún. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az általad leírtak tökéletesen ellentmondanak egymásnak. Egyrészt 40-70ezer forintért kizárólag használt, sok expós gépeket fogsz találni, a belépő kategóriából (amik egyáltalán nem minőségi darabok) másrészt pedig rekeszérték terén egy átlag általad KIT objektívnek titulált 18-55 bőven elmarad a legtöbb kompakt nyílásviszonyától. Mellesleg a KIT egyet jelent: becsomagolták egy dobozba egy fényképezőgépvázzal. Létezik pl. 5D Mark III + 24-70mm f2.8 II KIT, kb egymillióért. ;)


Véleményem szerint tanulni egyébként bőven elegendő a fentiekben leírt árú kombó, de csodát ne várj tőle. :) Pl. 400D+18-55 IS vagy hasonló kombót nézegess.

2014. jún. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!