Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Sokat kirándulok, és szeretek...

Sokat kirándulok, és szeretek tájlépeket csinálni, ehhez milyen fényképező ajánlott?

Figyelt kérdés
az a baj, hogy az eddigi egyszerű gépeim, a hegyeket dombokat kilapítják, a tavakat is nagyon csúnyán adják vissza... rá szánnék akár egy jelentősebb összeget is, és mindenképpen valami nagyon sokszoros zoomal szeretném.

2014. jún. 5. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Két kérdésem van ezzel kapcsolatban.

- Az első, hogy mekkora összeget szánsz rá?

- A második, hogy mennyire szeretnél elmerülni a fotózásban? Komolyan szeretnéd csinálni, időt és pénzt áldozva, vagy elég számodra, ha kirándulás közben megörökítesz egy-egy szép pillanatot, tájat, stb.

Ha ezeket megválaszolod, máris könnyebben kapsz tanácsot.

2014. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
komolyan, időt és pénzt, kezdetnek max 1300-1500$ szánnék rá. esetleg szakirodalom is érdekelne, találtam sok szakkönyvet, csak nem tudom, honnan kellene indulni.
2014. jún. 5. 22:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy érzem tudsz angulul (mivel dollárban számolsz). Ezt könyvet olvasd el, torrentről is letölthető: Peachpit Landscape Photography From Snapshots to Great Shots 2012
2014. jún. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az túlzás, hogy tudok, de rá vagyok kényszerítve, hogy próbálkozzak vele :D
2014. jún. 16. 16:24
 5/6 Vass Sándor ***** válasza:

Canon SX 50 HS,/350d+M-42 28mm f:2.8/ 650D M-42 28mm,f:2.8

Tájképhez nem kell hatalmas zoommal "megáldott" gép,mindössze a mélységélesség a fontos. Az első gép komoly átfogást biztosít, a 2.-ik "olcsó" változat tájképekhez, a 3.-kal videózni is tudsz. Szép fényeket!

2014. júl. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a zoom az azért kell, mert a tájakon időnként állatok is vannak :D nemrég egy kiránduláson irigykedve néztem egy mammert aki vigyorogva mutogatta nekem a grízlimacit, ami az én képemen egy alig felismerhető pont volt, az ő fényképén meg olyan, mintha mellette állna :D
2014. júl. 11. 17:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!