Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Profi eskövőfotósoktól kérdeznék?

Profi eskövőfotósoktól kérdeznék?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne, hogy ti hogyan kezdtétek anno, mert itt mindenki leszólnak, ha bármi ilyesmire vállalkozna (most tekintsünk el az adózási részétől, csak a technika és a felkészültség érdekel).

Honnan vettétek a gyakorlatot, ha nem szabad úgy elvállalni, hogy még sosem csinálta az ember? Rögtön milliós felszerelésetek volt? Semmit sem kellett fejleszteni?

Valahol mindenkinek kezdeni kell, szóval akkor mi a helyzet?



2014. máj. 20. 13:07
 1/9 dirtboy ***** válasza:

bocs hogy nem fotósként írok de annyit szólnék hozzá ehhez hogy testvérem fotográfus és a gépe volt kb 300ezer,plusz egy másik objektív e is van de az sem drága.

az egész felszerelése volt max 400ezer és azzal járkált esküvőket stb rendezvényeket is fotózni.

tehát ha van szaktudás nem kell milliós gép,de ha nincs akkor a milliós sem ér sokat.

2014. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez rendben is van. Alapként veszem, hogy a tudás és a céges háttér megvan. DE!!... és szerintem itt a lényeg: hogyan tudsz ilyesmire gyakorlatban felkészülni?

Mert amikor odamész életed első esküvőjére szerintem igenis kezdő vagy és nincs meg a megfelelő tapasztalatod, mert ez egy külön műfaj. Ez hogyan lehet áthidalni? Nem mindenkinek van 4-5 rokona, aki éppen akkortájt házasodik.

2014. máj. 20. 13:22
 3/9 Tengor ***** válasza:
100%

Az esküvői fotózás nem attól különleges, mert akkor épp esküvő van, hanem, mert közel 0 profi megvilágítással kell képeket csinálni kisebb zárt térben, nagyobb zárt térben, szabadtéren, különböző napszakokban.

Ezeket anélkül is lehet gyakorolni, hogy nem adnak közben össze két embert.

Megfogod a barátnődet, kiviszed egy parkba és megpróbálod a legjobb képeket megcsinálni róla. Ha nagyon ragaszkodsz az autentikus körülményekhez, akár egy esküvői ruhát is ráaggathatsz, biztos élvezi majd.

Családi rendezvényeken is lehet gyakorolni, kül és beltéren egyaránt.

Keress meg rendezvényszerbezőket, vagy helyeket, ahol rendezvényeket szoktak szervezni és ajánld / kérd be magad olyan rendezvényekre, ahol egyébként nem fogadnának fotóst, hogy gyakorlási céllal ingyen készítenél képeket.

2014. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

HA csak az érdekel hogyan lehetsz jó fotós, vonulj el egy könyvtárba, és nézz meg rengeteg jó képet.

Esetleg tedd ugyanezt a neten.

A fényképezőgép nem fontos, értsd meg. Csak az a fontos, te hogyan fogod látni a világot.

Persze kezdheted fordítva is, de az az út nem vezet sehova.

2014. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4-es, nem értek egyet. Szerintem pont ez az a műfaj, ahol nagyon is számít a gép. Vajon miért nem jár senki kompakt géppel esküvőzni, ha elég a látásmód?
2014. máj. 20. 14:16
 6/9 anonim válasza:
88%
Elvben el lehet menni egy közép kategóriás DSLR géppel meg egy 50-es fix-szel is esküvőt fotózni, de mit mondasz a párnak, ha bármelyik összetevő bemondja az unalmast? És ami elromolhat, az el is romlik, mindegy mennyibe kerül. Szóval ha nem akarsz egy nagyon szomorú napot valakinek, akkor addig nem kezdesz bele, amíg nincs legalább 2 géped meg egy pár obi hozzá, amik részben képesek egymást is kiváltani. A szakmai felkészültség egy másik téma, ebből most a legjobb az új generációs esküvő fotós képzés (keress rá, nem írok weboldal címet) korábban a TEF volt az, ami hasonlóan minőségi tudást adott a tanulóknak, de aki azt csinálta, már nem olyan aktív oktatás terén.
2014. máj. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amíg nincs megfelelő felszerelésed és tapasztalatod dolgozz ingyen. Abba a NAV sem igazán köthet bele ha referenciát építesz és négy-öt esküvő után már meglesz az a rutinod, amivel pénzért is elkezdhetsz esküvőket fotózni. Nem leszel profi, de nagyjából ismered majd a menetet és a nap buktatóinak egy részével is fogsz már tudni mit kezdeni. A felszerelés keményebb dió, alhangon valahol 1M Ft körül mozog az a technika amivel már a redundancia is megvan és talán tudsz is vele mit kezdeni esküvőn, emellé persze kell autó is. Általánosságban elmondható, hogy kb. 1,5M Ft költséged van egy évben, ezt kell kitermelned és emellé még azt amiből megélsz.
2014. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyakorolj bármilyen családi eseményen, pocsék, szűk, sötét szobákban, rohangáló gyerekekkel és úgy, hogy közben mindenki téged piszkál, hogy minek ez a fotózás ide. Tűzz ki egy célt és ahhoz képest figyeld a fejlődésed. A látásmód, stb. egy dolog, de a történet alapja a színhelyes, fókuszhelyes, jól megvilágított képek készítése, megfelelő kompozícióval. Reálisan 1 óra alatt csinálnod kell min. 60 ilyen képet. Ha nem megy, akkor agyalj, hogy mi a gond. Effekteket (még) felejtsd el, a nyers kép legyen tökéletes. Fekete-fehért felejtsd el, rengeteg hibát el lehet mosni FF konverzióval, ez is ráér később.

Utána mehetsz másodfotósnak, esküvői fotós mellé, ingyen. Lehet, hogy fizetned is kell érte, de nem baj, tanulsz. Keress tehetséges, sikeres fotóst, hátha befogad.

Egy dologban vitatkoznék azokkal, akik ingyen fotózást ajánlanak, önállóan nem javaslom, hogy rendezvényeket ingyen fotózz. Másodfotósként Te a fotósnak dolgozol ingyen, így erősíted a szakmát és javítod a minőséget a piacon. Ha önállóan ingyen fotózol, minden ilyen ajánlatod egy profit üthet ki a nyeregből, ráadásul elterjed a piacon, hogy te vagy az ingyen gyerek, mire mész vele. A színvonalad nyilván sehol nem lesz, de ezzel senkin nem segítsz. Szerintem ne csináld. Ha már lehet érte pénzt kérni, kérj pénzt, a piac majd eldönti, befogad-e.

A saját példámból mondhatom, hogy ha kicsit is értesz hozzá, a pénzes ügyfél is dícsérni fogja a képeid, ő is körülrajond, ő is csinos lesz, sokkal jobban jársz, mint azokkal, akik mindezt ingyen kérik.

2014. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én hivatalosan csinálom, de nem (csak) ebből akarok megélni, szóval nem úgy számolom a költségeket, mint te. Nekem ez inkább másodállás, a kreatív oldalam kiélése.

Az ingyenes dologgal csak az a baj, hogy szerintem kevesen vállalják be, mivel lerí rólad, hogy nem értesz hozzá, ha ingyen hajlandó vagy megcsinálni. De hát minden kezdet nehéz.

2014. máj. 21. 10:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!