Félprofi, vagy esetleg a belépőkategória tetejéről szeretnék gépet venni. Milyen gépeket ajánlotok és milyen obit vegyek hozzá? (részletek alul)

Figyelt kérdés
A canonokat részesítem előnyben de nyitott vagyok másfajta gépekre is. A canon 50D tetszett de szerintem mostanra nagyon elavult, úgyhogy a canon 60D-t néztem ki. Szinte tökéletesnek tűnik, annak ellenére, hogy fotózni szeretnék a videózás nem árthat. Hozzá egy canon 15-85-ös obit javasolnak, de az nagyon drága. Végül most ott tartok, hogy canon 60D 18-135 IS obival. Mit gondoltok? (2 obit nem szeretnék venni mert azonkívül, hogy drága szerintem nem is használnám ki 150 fölött)

#kezdő #fotózás #Canon 15-85 objektív #canon 18-135 ovjektív
2014. máj. 2. 15:07
 1/6 BazsiBácsi ***** válasza:
100%

Félprofi vázat szeretnél venni, de sokallod az objektívek árát. Érdekes...


Gondolkodol a 18-135-ben, amit gyors utánaolvasás után mindenhol szidnak, ráadásul van ott minden: CA, minden állásban torzítás. Ráadásul általános szabály, hogy minél nagyobb átfogás annál rosszabb képminőség.


Szerintem írd le, hogy mire is szeretnéd használni, és biztos, hogy tudunk benne segíteni.


Az 50D elavult? Én egy 30D-t hajtok, és nem cserélném le azért, mert öreg, mikor teljesen jó. Pláne nem egy 60D-re, ami hiearchiában az 50D alatt helyezkedik el (ugyanis az 50D utódja a 7D), és magnézium váz után köszönöm, de nem kell a műanyag :)


Félreértés ne essék, nem bántásból írom ezeket, csak ugye az írott szöveg máshogy adja vissza a gondolatokat, meg Te is máshogy értelmezed.


Hogy valami hasznosat is írjak ide: szerintem nyugodt szívvel vedd meg az 50D-t, vagy ha már újabbat szeretnél vegyél egy 7D-t. Az objektív meg tényleg felhasználástól függ, ha leírod, hogy mire szeretnéd használni biztos, hogy kapsz jópár tippet.

2014. máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én sem értem, miért akarsz félprofi vázat, ha utána egy olcsó objektívet teszel rá. Sokkal jobban jársz egy fordított felállással: jó objektív, olcsóbb váz.

Tényleg jó lenne tudni, mire akarod használni. Ha véges a keret, én szétnéznék a használtpiacon. Egy 7d valóban jó választás lehet, komolyabb, strapabíróbb, mint egy 50d vagy 60d.

Igaz, hogy az objektívet tudod még utólag fejleszteni, de akkor se vedd meg az "olcsót", mert nem feltétlenül jársz jól vele.

2014. máj. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én az egész félprofi kérdést nem értem, miben rosszabb amatőr felhasználásnál (az obikból elég jól látszik...) mondjuk egy 550d mint egy 50d vagy 60d? Nekem kb. az LCD hiányozna összesen, minden másban az 550d is bőven elég. Jóval olcsóbban megkapod, így a megspórolt pénzt költheted obira. Továbbmegyek, ha esetenként műteremben fotózol, pénzért, ott is legalább annyit tud az 550d, mint az 50d.

Sőt, egy 600d/650d szerintem már jobb vétel az 50d-nél, ha nem annyira a tartósságra mész.

Érdemi előrelépést ebben a kategóriában a 7d vagy még inkább a 70d hozna, de az már egy másik ársáv.

2014. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: Hasonlítsd össze a belépő szintű és a felsőbb kategóriás fényképezőgépek által készített RAW fájlokat. Kb. 0,5-1FÉ a tartalék a félprofik javára. Ahol a belépőből már nem tudsz részletet előcsalogatni, ott a két generációval korábbi fél-profi kategória aljára pozicionált vázból még röhögve és ez műteremben kevésbé számít, de aki 15-85-öt illetve 18-135 IS-t akar venni az nem is igazán műteremben akar fotózni gondolom (vagy fogalma sincs róla). AZ 50D egyébként az xxD szériából az egyik legrosszabbul sikerült váza a Canonnak, annál jobban csak a 60D-t rontották el (de az meg ugye nem közvetlen utód). A 7D klassz, de rettenetmódon objektívigényes a felbontása miatt. Ezek a belépő amatőr EF-S obik, nagyon nem szépen rajzolnak ezekre a 16-18 MP felbontású szenzorokra, egyszerűen nem tudják kiszolgálni, szóval ha nem akarsz L-es obikat venni háromszázezrekért, akkor felejtsd el a nagy felbontású vázakat.
2014. máj. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg teljesen felesleges félprofi gépet venni. Mostmár, hogy kicsit tovább nézelődtem énis, meg a vállaszok alapján. Mit gondoltok egy Canon 650D ről 18-135 IS STM obival? Nagyon kevéssel jobb a 600Dnél de az érintőképernyő nagyon vonzó, és praktikus.
2014. máj. 4. 19:17
 6/6 anonim ***** válasza:
#3 voltam, ez a verzió már jobban tetszik (650d+18-135), szerintem ez épp Neked való, próbáltam ezt a párosítást és kellemes. Abban azért van valami, hogy ilyen obikkal a tényleges képrészlet mennyisége 6-8Mpixel marad :-), de ettől még bőven használható. Egyébként itt bármit bármivel össze tudsz hasonlítani: [link] Picit néha pontatlan, pár funkciót "kifelejtenek", de ettől még jó.
2014. máj. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!