Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szerintetek mennyire lett jó...

Szerintetek mennyire lett jó ez a kép?

Figyelt kérdés

[link]

Nem úgy, csak mostanában lőttem, még kéne egy kis sötétítés rá, de nekem eléggé tetszik. Ti hogy vagytok ezzel?

Amúgy nem valami jó minőség, ráadásul 4:3, sajnálom, a jó fényképezőm nem volt ott velem, csak a régi, kicsi, bicózáshoz azt viszem magammal.


2014. ápr. 26. 22:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és igen, próbáljátok 16:9-ben elképzelni úgy, hogy az alját hagyjátok le.
2014. ápr. 26. 22:32
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Hát én nem látok benne semmi különlegeset....
2014. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk a fényerődet visszaveszed 50%-ra? ;D
2014. ápr. 26. 23:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az általad belinkelt "képre" egy HTML-oldal jön be (mivel az ATW nem engedi az aldomainből való linkelést), amin nem látszik semmi.


Valószínűleg inkább így akarhattad belinkelni:

[link]


Mellesleg a képpel nekem annyi "bajom" van, hogy túl "zavaros", nincs rajta kiemelkedő tárgy, ami "irányítaná" a tekintetet - mint az alábbi képeken túlnyomórészt látszik egy fa, egy torony, egy állat, egy ember, stb...:

[link]

2014. ápr. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

A kép maga nulla. Naponta 10ezer ilyen képet kattintanak el a lelkes kezdők.

De ha nem tetszik a géped képaránya, akkor miért nem vágod meg utólag a képet? Mondjuk ez a kép attól még nem lesz jó.

2014. ápr. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nulla. Semmi.


Mit ábrázol, mit mesél el, mit akarsz vele mondani, megmutatni?


Van egy sötét, alulexponált massza alul, és egy szintén túl sötét, alexpós égbolt felül. Ennyi.


Ezt te sötétítheted ahova akarod, vághatod ahogy akarod (tényleg, miért nincs megvágva, ha úgy érzed, meg kéne vágni?).


A fotózás egyik íratlan szabálya, hogy félkész képet soha nem rakunk ki publikusan, hogy "namilyen?". Tessék befejezni, és akkor lehet mutogatni. Lehet, ohgy neked fejben van elképzelésed arról, milyennek szeretnéd, és magad előtt már úgy látod - de mi csak egy alulexponált dombot látunk. Ez fos, trágya, hulladék.


Tucatfotó, bárki készít százszor jobbat, mikor elteker a helyi szemétdomb/malactelep/bakterház mellett. Emiatt ne hordj magaddal fényképezőt, még egy mobiltelefont is kár elővenni. Semmi egyedi, semmi érdekes nincs a képen. Vagy szerinted van? Mi lenne az? Mit szerettél volna bemutatni nekünk? Mi a témája a képnek?

2014. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, ha egy tanácsot megfogadsz az legyen ez: befejezetlen képet ne rakj fel a netre.

Azt írod, hogy nem volt nálad a jó fényképeződ - és ehhez mi köze a vágásnak? A legtöbb képnézegető programban tudsz már képet vágni, ehhez nem kell Photoshop, MS Paint-ben megoldod percek alatt.

Én nem mondom azt, hogy teljesen ótvar a fotó, van benne valami Fallout-os, apokaliptikus romantika, én szererem az ilyesmit, de ha kicsit is érdekel a saját munkád és nem akarsz hülyét csinálni magadból a neten, először vágj, sötétíts, világosíts, stb. és utána kérj tanácsot!

2014. ápr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam, tökéletesítés előtt véleményt kérek, köszönöm a válaszokat, úgy döntöttem,, belevágok!
2014. ápr. 27. 12:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!