Nikon d3200 + 18-105mm?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lassan megszületik a kisfiam, szeretném a szülőszobán megörökíteni az első pillanatokat :-)

Feleségemmel készülünk Tunéziába nász útra ott is szeretnék mindent megörökíteni.


Szóval szeretném a gépet mindenre használni. Feleségemről, ismerőseimről portrét és tájat, kutyát fényképezni.

Ezzel a géppel és obival tudnék mindenről gyönyörű képet készíteni?


Ui: Kezdő vagyok, hobbi szinten szeretnék foglalkozni ezzel.



#táj #portré #Nikon D3200 #objektív. hobby fotóyás
2014. ápr. 21. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Általánosságban elmondható, hogy minél nagyobb a zoom-átfogása egy objektívnek, annál gyengébb lesz a képminősége.


Továbbá miért a dslr, ha lemondasz az egyik legnagyobb előnyéről, a cserélhető objektívről?


Szerony véleményem szerint jobban járnál, ha vennél egy nagyobb telét (pl. 70-300, nem ismerem a költségvetésedet), és egy nagy fényerejű fix obit (pl. 50 mm f1.8).

2014. ápr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem állok olyan jól anyagilag.

180.000lenne az egészre.

Nem tudom mit lehetne kihozni belőle, de ha tudnál segíteni akkor megköszönném.

2014. ápr. 21. 18:05
 3/7 A kérdező kommentje:
És egy 18-55mm + 55-200mm ami bele fér. Vagy ez igy nem jó?
2014. ápr. 21. 18:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Elnézést, de most látom, hogy a válaszomat (első) nem is neked szántam, hanem egy másik, hasonló kérdésre ugyanebben a topikban. :)


Hogy neked is válaszoljak: igen, szerintem sokkal jobban járnál a 18-55 + 55-250 párossal, mint egy darab 18-105-tel.


Igaz, hogy néha cserélgetni kell, viszont a 250 mm (ami valójában ugye 375) már egész jó tele.


Aztán ez a páros már könnyen (és olcsón) kiegészíthető a fix 50mm f1.8-as obival, ha lesz rá keret - ennél több egyelőre nem fog kelleni. Amikor meg igen, akkor már pontosan tudni fogod, miben kevés a meglévő rendszer...

2014. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 BazsiBácsi ***** válasza:

Ha nincs szükséged cserélhető objektívre, és beéred egy komolyab bridge géppel, aminek komolyabb objektíve van, akkor javaslom nézz utána a Panasonic FZ-200-nak. ~125 ezer magyar forint. Van vakupapucs, manuális mód, tehát csak a cserélhető objektívről mondanál le (viszont cserébe jó fényerős Leica objektívet kapsz) Itt van Máté Bence képsorozata, pár tesztképként:


[link]

2014. ápr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért azt ne felejtsük el, hogy hosszú idő telik majd el mire nem Te magad leszel majd a szűk keresztmetszet és nem azért nem fogsz tudni "gyönyörű" képeket készíteni, mert nem tudsz eleget a fényképezésről, a fényképezőgép működéséről stb... :)


A "minden" elég tág fogalom, de sajnos azt kell mondanom, hogy minél univerzálisabb egy eszköz (tehát minél több "mindenre" jó) annál kevésbé ad jó minőségű végeredményt az adott területeken külön-külön. Emlékfotók készítésére klasszul alkalmas lesz, de egy profi fotóst, professzionális felszereléssel sehol sem fogsz helyettesíteni és meg sem fogod közelíteni a fenti kombó által alkotott végeredményt, de gondolom ez nem is cél.


Ha majd a gyermeked elkezd nőni és "felgyorsul", kérj meg valakit, hogy miközben Te fotózol, fotózza az arcodat. Mókás lesz! (Elképesztő sebességgel mozognak, még rutinos gyerekfotósoknak is komoly feladatot adva ezzel.)


Ezektől függetlenül szerintem vásárold meg nyugodtan, a 18-105-ös zoomot általában dicsérni szokták a Nikonosok (nyilván csodát azért nem kell tőle várni, de hát az ára sem túl magas). Fotózz sokat, előtte érdemes lehet átrágni magad néhány szakcikken.


Jó fotózást, utazást, gyerkőccel játszást kívánok! :)

2014. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én támogatom a D3200 + 18-105-öt. Ez sokkal jobb minőségű, nagyobb átfogású és kisebb fényesésű, mint a 18-55 VR II, az egyik legjobb kezdő választás Nikonból. Fontold meg.
2014. ápr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!