Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon vagy Nikon objektívekre...

Blend3 kérdése:

Canon vagy Nikon objektívekre érdemesebb beruházni?

Figyelt kérdés
Mindenféle objektívet előbb utóbb be szeretnék majd szerezni. Nagylátószögű, normál, tele. Ár/minőségbe melyik érné meg? Belépőszintű géppel kezdenék és egy drágább objektívvel, aztán majd jöhetnek a drágább/jobb vázak, de előtte legyenek meg a "jó" obik. Nikon mellett tenném le a voksom, elsősorban a 3 év garancia miatt, és a képminőségért, de az objektívjeire azt mondják, hogy van mikor 2-szer drágább a Canonnal szemben. Kézben fogva nekem a Nikon masszívabb gépnek tűnik, Canonnál viszont olyat is hallottam, hogy lötyögnek a gombjai ami nem túl biztató, akár belépőszintű gép a cél elsősorban.

2014. ápr. 20. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Először vázat vegyél, egy átlagos zoom tartományú alap objektívvel, és látni fogod mire van szükséged. Nekem is csillog a szemem mindenféle objektívre, de tudom, hogy felét soha sem használnám.

Menj el Media Markt-ba vagy egy fotós boltba elég sok gép ki van rakva, döntsd el melyik áll jobban kézre.

2014. ápr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg a Canon objektívek jobbak és drágábbak. Három éve ez pont fordítva volt. Három év múlva lehet, hogy a Sigma objektívek mindent lenyomnak. Ráadásul ez inkább típus, semmint márka kérdés.
2014. ápr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 BazsiBácsi ***** válasza:
49%

Az, hogy a Canon gombjai lötyögnek orbitális baromság. Ezt 100%, hogy egy elvakult Nikonos mondta neked. Ha kézben fogva a Nikon masszívabbnak tűnik, akkor feltételezem Canont is fogtál a kezedben (hiszen van összehasonlítási alapod). Lötyögtek a gombjai?


Nekem 30D-m van, nem lötyögnek a gombjai. Fogtam a kezemben 1100D-t is (ami a belépő Canonnál), és azok se lötyögtek. Emellett írhattál volna árat, hogy mennyit szánnál a vázra, könnyebb lenne behatárolni.


Én azt mondom, hogy menj be egy Media-ba, vagy egy Auchanba, és fogdosd meg a gépeket, hogy melyik jobb neked fogásra, melyiket lenne könnyebb kezelni. Az objektívek meg relatív ugyanolyan áron vannak. Itt a Nikonosok azt fogják mondani, hogy Nikont vegyél, a Canonosok azt fogják mondani, hogy Canont vegyél. Vedd meg kitobival nyugodtan (ha Canont veszel mindenképp az IS-es objektívvel vedd meg!!!!), használd, és látni fogod, hogy milyen objektívre lesz szükséged.

2014. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nikon D5100 és a Canon 650D között gondolkozok. Egyik tesztbe olvastam azt, hogy lötyög pl a 650D gombja. A váz mellé max 170 ezer körüli obira gondoltam, pontosabban egy fix 85mm-re vagy egy zoom is szóba jöhet pl. 70-200. Ha nem is egy profi felszerelés, de az obira úgymond szeretnék adni. Néztem Canonnak 70-200 f/4 L USM-ét elég szép tesztfotókat láttam és tetszett.
2014. ápr. 20. 14:13
 5/6 BazsiBácsi ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy a Canon így mellélőtt volna, hogy lötyögnének a gombok. Nekem 7 éves vázam van, és nem lötyögnek, pedig 100e feletti expo van benne.


A Canon 70-200 F4L USM egész jó kis objektív (én is arra gyűjtögetek). A Canon 85mm F1.8 USM még 120e forint, ami szintén nem lehet rossz (fix üveg, nagy fényerővel).


Én azt tudom javasolni, hogy ha Canon-t veszel, akkor mindenképpen EF bajonettes objektíveket vegyél, és ne EF-S bajonetteseket, mert ha esetleg igényled majd a FullFrame-et, és váltassz, akkor nem lesz gond az objektívparkoddal.

2014. ápr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gergoap ***** válasza:

Kedves kérdező! Tisztázzunk pár dolgot!

A Nikon objektívekre 1 év garancia van! A Nikon objektívek max 10-20%-al drágábbak, nem tudom hol láttál te dupla árat?

Canon gomblötyögésről még nem hallottam, hanem inkább objektívről, hogy pl. a fix 50-es elég silány építési minőségű.

Ha jó minőségű objektíveket akarsz, akkor kalkuláld be, hogy azok 2-300.000Ft-tól kezdődnek!

2014. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!