Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképet szeretnék nyomtatni,...

Fényképet szeretnék nyomtatni, de miért nem szépek a színes és úgy általában a kép? Mit es hogyan csinaljak?

Figyelt kérdés

Eleg jo kameram van.

Nem tudom, mit kene tennem a keppel..retusalni nem tudok, de biztosan lehetne valamit allitani a programmal, hogy szebb legyen a kep.

Ha a mediaban vagy hasonlo cewe helyen kinyomtatom, akkor csunya szemcses a kep, vagy csak szimplan fako.

Elofordult az is, hogy nagyon rakozelitettek a kepre, s lemaradt a szele, vagy eppen nem toltottek ki a keppel a lapot=csik volt a szelen. Igy nem lehet albumba se betenni, se a falra. Nem akarok nagy meretet, kb 10x13-at, de neha jo a nagyobb is.


Mellesleg, ha pedig pici kepet szeretnek, amit magnesbe, kulcstartoba lehetne rakni, akkor milyen meretre allitsam oket!


Van photoshopom, annyira nem tudom hasznalni viszont es van irfanview, amit szeretek.



2014. ápr. 9. 08:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az eredeti kép jó minőségű, de mégsem lesz jó kinyomtatva, akkor a nyomtató vagy a papír nem megfelelő fotó nyomtatásához.
2014. ápr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Koszi..akkor nincs megoldas.. Mert az o gepeiket nem tudom megbutykolni..

Az atmeretezesrol van par szavad?

2014. ápr. 9. 09:17
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
Vidd el egy olyan üzletbe (fotós), ahol vállalnak digitális képről nyomtatást. De nem olyan beküldős helyre, ahol nem tudsz szakemberrel beszélni. Mutasd meg a képet előtte és a minőség alapján biztosan meg tudják mondani, hogy mire számíthatsz nyomtatásban és mekkora méretben lehet szépen megcsinálni.
2014. ápr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 BazsiBácsi ***** válasza:

Milyen nyomtatóval nyomtatsz? Nem lehet, hogy normál színes parton van benne, és nem fotópatron? (HP-nál van/volt ilyen hülyeség, lehet másnál is előfordul). Vagy az is lehet, hogy a nyomtató nem fotónyomtatásra van kitalálva (az, hogy tud színeset nyomtatni nem jelenti azt, hogy fotót is tud!!!)


A másik az, hogy milyen papírra nyomod? Mert az is sokat dob rajta. Ki kell tapasztalni, és nem feltétlenül a drágább a jobb.


Az se mindegy, hogy mivel fotózol, és mekkora méretben. Az "elég jó kamera" (meg ne sértődj, nem annak szánom) lehet saját vélemény is. Jó lenne tudni, hogy pontosan milyen, hogy esetleg nem a beállítások vannak elcsúszva valahol.


Szerintem egyszerűbb, ha leírod, hogy milyen fényképezőgéppel, milyen felbontásban fotózol, és hogy mivel szeretnéd kinyomtatni, és lehet, hogy többet tudunk mondani.


Hűtőmágnes/kulcstartó nyomtatása: leméred, hogy mekkora képet kell belerakni, és beállítod, hogy abba a méretbe nyomtassa ki. Szerintem az IrfanView tud ilyet a nyomtatási opcióknál.

2014. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ertem, kodzi. Van itthon nyomtatom, de nem itthon nyomtatnek. Amugy HP.

A gep pedig canon 550d. Az igaz, hogy aki jobban tud banni a geppel, jobb kepet csinal a sajatjaval, ami ugyan ilyen. Ettol fuggetlenul a kep azintelitettsegen lehet allitani a software-el...

2014. ápr. 9. 20:28
 6/13 BazsiBácsi ***** válasza:

Értem. Itt akkor nem a fényképezőgép a szűk keresztmetszet. Valószínűleg akkor vagy beállítás, vagy a nyomtató. Szabad megérdeklődnöm, hogy milyen felbontásban/formátumban fényképezel? JPEG vagy RAW? Ha JPEG, akkor mekkora felbontásban? Illetve egyszerűsítsük le a dolgot: ha rámásolod számítógépre, akkor a monitoron tetszik amit látsz, vagy ott is fakó, színtelen? Ha monitoron jól néz ki, akkor biztos, hogy a nyomtatónál lesz valami.


Mint említettem, a tintasugaras HP nyomtatóknál - nem tudom, hogy megtartotta-e ezen szokását - jó minőségű fotónyomtatáshoz kell fotópatron is. Illetve nyomtató beállításaiban állítsd be a minőséget a legjobbra, vagy fotóra, ugyanis "gyors" vagy "vázlat" módban tényleg fakó lesz a nyomat.

2014. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Linkelj egy rosszul kinyomtatott képet, úgy könnyebb megmondani, mi volt a baj.
2014. ápr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tényleg kellene látni egy rosszul nyomtatott képet. LEhet, hogy maga a fényképeződ van elállítva magas ISO-ra, és ettől zajos. De azt is tudnod kell, önmagában a fényképező semmit sem ér, kell egyfajta alapismeret ahhoz, hogy a normál képből élvezhető legyen. Fényviszonyok, kompozíció, minimális utómunka.

Aztán lehet, hogy a nyomtatási folyamatba csúszik hiba.

Szóval kezdjük a képnél, ahogyan az előző válaszadó is mondta.

2014. ápr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez mar jo par honapja volt, es azok a kepek bentragadtak azon a vinyon. Majd leszedetem. De csinalhatok kepet masrol, ugyan az a beallitas.
2014. ápr. 11. 08:26
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez bonyolult problémakör... Míg a monitor sRGB színtérben jeleníti meg a képeket, addig a nyomtató a tágabb AdobeRGB-ben dolgozik. Elcsúsznak a színek, nem az fog kijönni, mint amit látsz a monitoron.

Rögtön itt a másik probléma, a monitor - minden megjelenítő más és más, ha felteszel egy képet a netre azt tízből tízen másképp látják. Fehéregyensúly, kontraszt, telítettség, hogy csak a legalapabb dolgokat említsem...

Előhívni mindig egy helyen érdemes, és ki kell tapasztalni, hogy hogyan dolgoznak - ennek megfelelően kell neked a fényképeidet feldolgozni. Lehet, hogy monitoron "csálé" lesz az eredmény, de nyomtatva tökéletes.

Érdemes TIFF-ben vinni, bár egy RAW-ból szerkesztett TIFF mérete akár a 40-60 megát is elérheti!

2014. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!