Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kedves Fotósok, hogyan lesz...

Kedves Fotósok, hogyan lesz kevesebb fókuszhibás képem műtermben? Canon 550d/70-210 f4 és 50 f1.8 obi. Jellemzően 1/160 f8 körül vagyok.

Figyelt kérdés

100 képből 20-30 fókuszhibás. Persze épp csak annyira, hogy a kijelzőn nagyítva még nem látszik. Középső fókuszpontot használok (az az egyetlen keresztszenzoros a gépemben), ONE SHOT mód, közelebbi szemre fókuszálok, használok modellfényt. Próbáltam hátsó gombos fókuszálással is, de kb. azonos eredményt at (mondjuk elvben nem is térhetne el).

Próbálgassam manuális fókuszálással?

Dupla fókuszálásról olvastam tegnap (első körben arcra, utána a szemre külön, így két lépésben pontosabb), használtok ilyet, van értelme?

A napokban megyek megint, próbálom minimalizálni, bármilyen tippet szívesen vennék.



2014. febr. 3. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindkét optikával előfordul? Ugyanolyan mértékben? Lehet, hogy a vázat össze kellene lőni (kalibráltatni) az optikákkal. (Camera Kft.)

...vagy igen, élőkép + MF (állványról)

2014. febr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

f8-on a kis fókuszhibáknak nem kellene számítaniuk. Jól jönne pár mintakép, hogy milyen az éles, és milyen a hibás változat, hátha valami más a gond, mint amire elsőre gondolnánk.


Az 50 f1.8 fókusza eléggé megbízhatatlan, ennyi pénzért ilyenre sikerült. De annyira nem, hogy ez f8-on is gond legyen.

2014. febr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, gyorsan előkaptam egy mintaképet: [link]

A második képen egyébként a modell a földön fekszik, így olyan 10-15 cm-el távolabb meg lehet találni a fókuszt (tehát nem berázásos életlenség).

2014. febr. 4. 07:11
 4/7 BazsiBácsi ***** válasza:

Pont tegnap olvastam róla egy cikket:


[link]


És ezen a linken van, hogy hogy lehet orvosolni:

[link]

2014. febr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha mindkét objektív ilyen, akkor gond van a váz AF rendszerével.
2014. febr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez az olvasói levél és 50 1.8 javításos story marha jó, köszönöm, erről nem hallottam, végignézem a videókat is! Front-back focusos obim már volt, de ott fixen mellélőtt az obi, mint az olvasónál. Azt végül bekalibráltam otthon (M42-es adapteren volt kalibrációs lehetőség) és megoldódott.

Itt annyiban más a történet, hogy a képek véletlenszerűen jók/rosszak, illetve jelentkezik a 70-210 f4-nél is, így nem hiszem, hogy front/back focus probléma lenne.

Van viszont egy harmadik obim is, ott szinte soha nem téved, viszont az 2.8-as a teljes tartományban, ebből meg arra gondolnék, hogy gép AF érzékelője jó. Mondjuk itt meg bejön, hogy a középső pont 2.8-on sokkal érzékenyebb.

Megpróbálom mérőszalaggal próbalövöldözni mindkettőt, hátha ki lehet bogozni statisztikailag, mikor lesz pontosabb. Aztán lehet, hogy Camera Kft. lesz a történet vége...Köszönöm még 1x az agyalást!

2014. febr. 4. 18:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Másik opció, ha ezek nem jönnek be, hogy telepítessz a kamerádra egy Magic Lantern-t, és Magic Focus-sal illetve Focus Peakinggel fotózol. ( https://www.youtube.com/watch?v=JjSEqOUf9PY )

A kép amit linkeltél - f8 on - igen komoly fókuszproblémára enged következtetni.

2014. febr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!