Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért csak akkor éles a kép,...

Miért csak akkor éles a kép, ha belenagyítok?

Figyelt kérdés

az lenne a gondom, hogy a képeim csak akkor lesznek élesek, ha kicsit belenagyítok. ps-ben a fit screen-ben nézve életlen,lágy a kép, ahogy egyet nagyítok rajta(egy kattintás) máris brutális a különbség, élessé válik. persze lementeni az életlen verziót menti le.

mi lehet a gond? nem vagyok profi, még tanuló fázisban vagyok, ami a ps-t illeti csak egy két dolgot állítok(szín,kontraszt, fény,élesség) és kész.


2014. jan. 25. 16:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem amit te nagyitasnak velsz, az a kep eredeti 100%-os nezete. Amit pedig normal nezetnek hivsz, az egy kepernyomerethez igazitott kicsinyitett nezet.


Meretezd at a kepet. Image / Resize. Magyarul talan Atmeretezes?


Alul elvileg mutatja PS' hogy mekkora a nagyitas. Ha 100%-ot latsz, akkor mutatja eredeti meretben a kepet. Ha kisebb az ertek, akkor lekicsinyiti - de csak amegjeleniteshez!

2014. jan. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
az éles kép 12,5%, ami nálam alaphelyzetű- az 12,32%
2014. jan. 25. 23:59
 13/14 anonim ***** válasza:

Na, hát mondom én!

Bár úgy tűnik, hiába...


Megpróbálom mégegyszer elmagyarázni, ha most sem sikerül felfogni, feladom.


Figyelj. Van egy bazinagy képed, ami tizenhatszor nagyobb, mint a monitorod. Eddig megvan?

Namost. Ahhoz, hogy az egész képet láthasd a monitoron, a képnézegető is, meg a PS is le kell, hogy kicsinyítse. De ez csak a megtekintés végett történik, ideiglenesen. A monitoron. Érted? Tehát nem ténylegesen kiscinyítik le a képet, véglegesen, csak mintegy készítenek egy ideiglenes verziót, ami sokkal kisebb, hogy elférjen a monitoron.

Na de. Ez az ideiglenes átméretezés gyenge minőségű. És, ami sokkal fontosabb, CSAK ARRA AZ EGY ALKALOMRA SZÓL, AMIKOR ÉPP MEGNÉZED.


Ha el akarsz menteni egy kicsinyített verziót, akkor nagyíts rá a képre addig, míg 100%-ot mutat a kijelző. Ez az igazi, eredeti mérete. Ez még nem nagyítás, ez a normál méret. Igen, tudom, hogy cak egy kis részletet látsz, ne foglalkozz vele.


Ezután PS menüjében keresd meg a "Resize" (ha magyar, akkor talán "Átméretezés" lehet, vagy ilyesmi) opciót, és adj meg neki egy olyan méretet, ami belefér a képernyődbe.


Tehát ha pl. 1920x1080 méretű monitoron akarod nézegetni, akkor a fekvő oldal ne legyen több, mint 1920 pixel, az álló oldal ne legyen több, mint 1080 pixel.


Ekkor a PS sokkal jobb minőségben fogja átméretezni a képedet, és bármivel nézed meg, jó lesz.


Remélem, sikerül, mert többször nem írom le.

2014. jan. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a választ! megértettem nő létemre :) megpróbálom azt,amit írtál.

mindenkinek köszönöm,aki próbált segíteni!

2014. jan. 26. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!