Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miben áll az éles képek titka?

Miben áll az éles képek titka?

Figyelt kérdés
ugy-e nem csak a géptől függ, hogy mennyire jók a képeid, mi kell ahoz, hogy élesek legyenek,

#élesképek
2013. okt. 19. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Megvilágítás, optika, gép, annak felbontása, állvány használata. Esetleges utómunkálatok. PS és társai.

Azért a márka sem közömbös. Noname gépektől ne várj sokat.

2013. okt. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nikonom van. De attól még hogy egyet kattint vele az ember nem lesz profi fotós, s én fejlődni szeretnék, ezért kérdeztem.
2013. okt. 19. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Az hogy milyen a geped csak kb 10 szazalekban fontos kompozicio bealitasok tema stb stb... van olyan fotos aki akarmien mobillal olyan kepet csinal hogy csak bamulsz.. es van olyan aki tukrossel csak olyat mint egy normal elmber mobilon..:)
2013. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kép élessége normál fényviszonyok között elsősorban a használt optika minőségétől függ. Jó képet lehet csinálni rossz felszereléssel, pusztán hozzáértést használva, de a képélesség egy olyan kemény kikötés, amiért elég sok pénzt ki kell fizetni. Én háromszáz ezres optikákat cseréltem le dupla annyiba kerülőkbe csak azért, hogy a megfelelő élességet kapjam...
2013. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most azonnal töltsd le Scott Kelby: A digitális fotós könyv c. könyvét. Az első fejezet egészen pontosan tartalmazza a választ a kérdésedre. Komolyan olvasd el, nagyon jó.
2013. okt. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. okt. 20. 20:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazán éles képhez jó minőségű objektív kell, jó minőségű nagy önsúlyú állvány megfelelő teherbírással (Manfrotto,Cullmann,stb), ha a téma megengedi szűkebb rekesz, időzítő vagy távkioldó használata, valamint előzetes tükörfelcsapás. Az objektív a legnagyobb nyílástól kb. 2 rekesszel szűkebb blendénél rajzol a legszebben. (Pl. 8-asnál, de ezt érdemes kipróbálni. Túl szűk rekesz sem jó, pl.22-32 mert ott már rosszul rajzol a lencse)
2013. okt. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!