Milyen fényképezőt vegyek?

Figyelt kérdés
Érdekel a fotózás, egyenlőre még csak hobby szinten, nekem nagy örömöt okoz, ha sikerül valami szépet megörökítenem! Szeretnék beruházni egy kicsit komolyabb gépre! Ötleteket várnék fényképezőgép ügyben! Ki milyet használ? Melyik lenne a legmegfelelőbb! Köszi!

2014. jan. 17. 22:18
 1/5 A kérdező kommentje:
A Samsung NX 300 fényképezőgép izgatja nagyon a fantáziám!! Vélemények róla?
2014. jan. 17. 22:46
 2/5 anonim válasza:

Ebben az árkategóriában inkább a Pentaxra szavaznék. Most egy k10-et nyúzok pár éve nagy megelégedettségemre, úgyhogy nem is fogok márkát váltani új vétel esetén.

[link]


Samsunggal nincs tapasztalatom, de kizárnám a vételét és a 20 megapixel se tévesszen meg, mert egy jobb géppel 12 megapixeles kép is sokkal szebb lehet.

2014. jan. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, elolvasom a tulajdonságait!

Megmondom őszintén, hogy nem értek a gépekhez, viszont szeretném megtanulni, persze csak a saját magam részére, családom részére! Imádok fotózni most is nagyon sokat fényképezek, de szeretnék egy komolyabb gépet! Tényleg megtévesztett a 20 megapixel, ezért kértem a tanácsotok! Köszönöm a válaszod!

2014. jan. 18. 13:11
 4/5 anonim válasza:

Itt géptípus szerint megtudod nézni, hogy miből milyen képeket lehet kihozni: [link]

Nem nézem le a Samsungot, de sok mindent gyárt és szerintem nem tartozik az élvonalba minőség szempontjából. A Pentax viszont 50-60 éve az egyik legjobb márka. Időjárásálló váz, 100 ezer expó a várható élettartama, fantasztikus képek, úgyhogy ne add alább! A drága Canon és a Nikon gépek is nagyon jók, viszont ebben az árkategóriában a Pentax jobb szerintem. Azért várj még, hátha valaki megcáfol! :-)

A pixel csak parasztvakítás. 10 Mp-es képről már tökéletes minőségű, tűéles képet tudsz nyomtatni A4-es méretben és a 82 centis tévén is tökéletesen tiszta a kép, tehát a 20-24-42 megapixel innentől kezdve fölösleges. A minőség a lényeg, nem a mennyiség. :-)

2014. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pentaxra +1

Megapixel=parasztvakítás +1

2014. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!