Nikon D3200-hoz jó ez az objektív?

Figyelt kérdés
Sigma 18-125/3.8-5.6
2013. dec. 31. 17:21
 1/1 anonim válasza:

Használható hozzá ,de nem a legjobb választás d3200-hoz mert szerintem ebben az objektívben nincs beépített fókuszmotor és sajna a d3200-ban sincs ami azt jelenti hogy csak manuális kézi élességállítás lehetséges.De ez attól is függ hogy mire szeretnéd használni ha mondjuk makróra akkor statívval akár jó választás is lehet a képminőségével sincs baj az árához képest.De ha mondjuk eseményfotózásra ,szülinapi parti ,családban gyereket fotózni vagy hasonló arra inkább egy beépített fókuszmotoros objektív lenne az igazi.

[link]

bár ha ezt nézed ugyan az az objektív csak ennek benne van a nevében hogy HSM- ez a sigmának a (Hyper-Sonic motorja) ez már tud automatikusan élességet állítani a te gépeddel is , de drágább mint a HSM nélküli.

Bár én a sigmától egy kicsit "félek" attól függetlenül hogy van nekem is és tökéletesn szuperál :) csak fotós ismerősöktől hallom mindig hogy vettek egyet és a zoom hoz szükséges szalag hamar tönkrement de ez a hamar több évet jelentett,de ez típusfüggő nikon optikákkal is előfordul csak ritkábban nem elrémisztésnek szántam!. :)

2014. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!