Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ez a régi Minolta 58mm,1.4-es...

Ez a régi Minolta 58mm,1.4-es lencse mitől ilyen olcsó?

Figyelt kérdés

[link]


azért mert kimaradt belőle az autófókusz, vagy mitől adják ilyen olcsón


a legolcsóbb Canon 1.8-as obi manapság 30ért kapható EOS-ra


de ha ezt az 1.4-es minoltát veszem adapterrel akkor jobban járnék..viszont van egy olyan érzésem, hogy közel sem lesz olyan éles a kép, mint várnám



2013. dec. 1. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Te a mai drágaviszontszar objektíves világban jó felé tapogatózol :)

Itt a lényeg, hogy ha lemondasz az automata fókuszról vehetsz olcsó régi objektíveket, aminek nem 4 meg 5.6-os fényereje lesz, hanem 2.8, 2, 1.8 vagy akár 1.7, 1.4!!!

Egy dolog viszont fontos: ha átalakító gyűrűt veszel utána kell járni hogy lesz -e végtelen pontja az objektívnek! Ha nincs akkor viszont olyan átalakító kell hozzá amiben korrekciós lencse van. Ezzel csak az a gond, hogy tág rekesznél opálos, csúnya lesz a kép. Legalábbis én így jártam egy Nikon vázzal, Pentax objektívvel.

Nekem most egy Pentax K-7 vázam van, és 20 ezres SMC Pentax-M objektíveket vettem hozzá, nagyon szépen rajzolnak, mindegyik(!) lencsetag 7 rétegű reflexiómentesítéssel van ellátva (Super Multi Coated). Van egy 28mm f/2.8 50mm f/1.4 135mm f/2.5 és 200mm f/4.

Ha esetleg nem tudod jól megoldani az átalakítót ajánlanám hogy nyergelj át Pentaxra, ott még mindig K bajonett van az objektíveken. Rendesek :)

Sajnos a mai világban pofátlanság amit a gyártók csinálnak, hogy nem elég hogy a hulladék kis fényerejű objektívek is drágák, az igazi "használható" objektívek ára pedig már egy nagyobb vagyon!! 3 objektív egy olcsóbb autó ára!!

Filmes világban nem volt ám luxus a 3 alatti fényerő.

2013. dec. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

húh, csúcsszuper válasz


most vettem Canon-t videózásra, és most nem szeretnék emiatt váltani semmi áron:D


akkor majd utána járok ezeknek

köszönöm szépen! :)

2013. dec. 2. 12:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak a Nikonhoz kell lencsés adapter a végtelenhez, Canonnál elég a sima is! Ami jobb, mert akkor az adapter lencséje nem ront tovább a képminőségen.


Én Nikonos vagyok, van sima és lencsés adapterem is. A lencsés sem olyan vészes. :)

2013. dec. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

és egy régi Pentax 1.4-es RADIOAKTÍV lencséről mi a véleményetek?


olvastam, hogy ez a radioaktivitás nem túl veszélyes, de azért még is, hallani is rossz


lehet hülye kérdés, de nem terjed át a vázra?

2013. dec. 3. 21:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy mid horpadt be??!! :/
2013. dec. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
komolyan kérdeztem.
2013. dec. 6. 23:22
 7/8 anonim ***** válasza:
teljesen igazat adok az elso válaszolonak, am sony a bajonetthez is jok a minolta obik. a regi kor jobb volt ilyen téren...
2015. ápr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Radioaktív, van ilyen: [link] csak kicsit utána kell keresni...
2015. ápr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!