Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Filmezés bridge fényképezőgéppel?

Filmezés bridge fényképezőgéppel?

Figyelt kérdés
Tisztázzuk, tudom,hogy: a fényképezőgépet nem mozgókép készítésére találták ki,nem előnyös főleg nem egy egyszerűnek számító bridge géppel (lényegében egy egyszerű kompakt gép). Tudom,hogy dslr gépeket is szoktak használni,persze van hátrányuk is bőven. Mégis egy egyszerű bridge géppel ami már tud 1280*720-as hd videót rögzíteni, érdemes-e filmet (mondjuk amatőr) készíteni? Nagy szenzoruk van, pl.: a legkisebb is 10 megapixel, mondjuk a fókuszt nem tudom mennyire lehet manuálisan állítani és,hogy mennyire kicsi, ezért is érdekelne. Tényleg a bridge gépeken,hogyan lehet állítani a fókuszt? Mekkora mélységélességet lehet?

2013. nov. 27. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Célratartasz és megnyomod a gombot. Az értelmesebbje menet közben is tud (nem túl gyorsan) fókuszálni és a maiak már zúmolnak is. Mélységélesség? Nem ugyanazt az optikát és csipet használod a filmezéshez is?

De az vicces, hogy a videóban is nyomod a pixelhomárkodást :) Nem attól lesz jó vagy rossz, hogy 1280x720 vagy 800x600, hanem a témától, a jól elsajátított gépkezeléstől, a vágástól, az ötletektől.

2013. nov. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ilyen konkrét kérdésre csak ennyire konkrét választ lehet adni: attól függ.
2013. nov. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

elnézést, úgy látszik nem voltam túl egyértelmű

1. a pixelszarságról: tudom mire gondolsz, de nem teljesen jól gondolod egy kamera hiába 5 megapixel ha csak ilyen kis 1 centis lencséje van, de nagyban befolyásolja a kép élességét, mivel a szenzor a szalagot helyetesíti

2. nem tudom,hogy lehet e a fókuszt nem autómatán! használni, azaz mit engednek ezek a gépek

tudjátok kis mélységéllesség=éles téma nagyon moott háttér

2013. nov. 29. 15:42
 4/12 anonim ***** válasza:

a mélységélességet az objektív rekeszértéke(blende) határozza meg, minél kisebb az érték annál jobban néz ki a mélységélesség(annál kisebb)


a fókusz simán lehet állítani manuálisan videózás közbe, kis gyakorlattal, viszont ha azt kérdezed, hogy melyik bridge gép adja meg neked a lehetőséget a manuál fókuszra, akkor passz!

2013. dec. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

kérrdező: hát hallod miket össze-vissza hadobáltál... na mindegy, nem bosszantom magam ;)

1. a megapixel szám nem a szenzor méretét adja meg (hanem a kép méretét)

2. az összes mai gép ''enged'' autofókuszt használni videó közben(főleg automata módban)

3. akkor most kompaktod van vagy bridge géped, mert nem ugyanaz

4.ne nagyon vitatkozz Zoligyerekkel, mert egy kicsit többet tud mint te ;)

5.mélységélességet a rekeszértékkel van összefüggésben( kicsi rekes, kis f szám->kis mélységélesség) bár nem tudom hagy egy bridge mennyire engedi állítani videó közben...

6. ''hiába 5 megapixel ha csak ilyen kis 1 centis lencséje

van, de nagyban befolyásolja a kép élességét, mivel a szenzor a szalagot helyetesíti'' ez mi akra lenni??? :o

kicsit tudni kéne, miről akarod meggyőzni a tanultabbat :)

2013. dec. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ne bosszants... az effektív pixelszámra gondolsz ;)

de nem fogok veled vitatkozni, nem is vennénk komolyan, és csak időpazarlás lenne

csak annyi,hogy honnan veszed,hogy te jobban értesz nálam a témához(nem kell válaszolni)

ne oktass ki senkit! ez csak egy jótanács ;) (mindenki utálja)

nem!!! nem akarok meggyőzni senkit! isten ments! gondolj amit akarsz...

(ha már rávetted magad hogy válaszolj egy számodra hülye kérdésre gondold végig és járj utána a témának,azért hogy véletlenül se írj olyat amibe nem vagy biztos)

de te is olvass jobban utána a témának

2013. dec. 5. 20:23
 7/12 anonim ***** válasza:

igen, az effektív pixelszámra gondoltam, mivel ma már általában a szenzorméreteket colban adják meg...(ami nagyobb ugye mint ami a valós, de ez most mindegy)

és már bocsi, de ha nem tudod a mélységélességről hogy mi,merre,hogyan, akkor alapvető dolgokat nem is mersz...

másik dolog: a kédésben bridge gép, a kiegészítő részben ''lényegében egy egyszerű kompakt gép'' akkor most mi van??

másik dolog, hogy nem kioktatni akartalak, hanem rávilágítottam a kérdés össze-visszaságára... de azért hajrá a video-val :)

2013. dec. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

de tényleg, nem akarok vitázni

csak még ez: olvasd már el pontosan mire kérdeztem rá a mélysségélességgel kapcsolatban

2013. dec. 5. 21:36
 9/12 anonim ***** válasza:

''Mekkora mélységélességet lehet?''

ezt nekünk honnan is kellene tudnunk? mivel nem írtad meg miklyen gépről van szó, így neked kell tudnon, hogy mekkora fényereje van az adott gép objektívének... :)

és kulturált vitára (nekem legalábbis) vaan időm/kedven és ez eddig annak tűnik ;)

ja éls látom az írásodból, hogy elfogadod: a többi dolgoban igazam/igazunk volt :D

2013. dec. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ja és látom lepontoztál.. köszi :D
2013. dec. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!