Tudnátok segíteni nekem fényképezés témában? Kezdő vagyok, Nikon D3100-as géppel.

Figyelt kérdés
Mint írtam feljebb, kezdő vagyok, mindenfélét próbálgatok a gépen. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell esti-illetve éjszakai városi fényeket szépen és "helyesen" megörökíteni? Tegnap próbálkoztam vele, és az eredmény az lett a beállításaimnak köszönhetően, hogy vagy nem volt hajlandó még exponálni sem a gép, vagy pedig egy sötét semmit fotózott le. Milyen beállításokat használjak? Köszönöm előre is a válaszokat!
2013. nov. 1. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez így nehéz. Valószínűleg sem az AF rendszert, sem az expozíciós beállításokat nem kezeld helyesen. Kicsit olvasgass záridőről és blendéről, valamint nézd meg az erről és az autófókuszról szóló részt a kezelési útmutatóban. Utána próbálkozz újra.
2013. nov. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

válassz ki egy fókuszpontot a gépen, Lehetőleg a középsőt. próbálj valami fényesebb pontra fókuszálni. Sötétben az AF sem lát, ha nem talál fókuszt, ami gyakori nem exponál. Egyszerűbb a manuális fókusz. tedd a gépet állványra, különben bemozdul. A legjobb stabilizátor a masszív állvány. Vagy rekeszelőválasztás( legtöbb objektív f3,3-11 között rajzol legszebben, vagy kézi beállítás.

Remélem hasznos volt. Ha kérdésed van nyugodtan írj

2013. nov. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1 legfontosabb az alvany...

2 probald meg manualisan alitgatni a rekeszt es a zaridot..:)

a rekesz ugy f8 korul mar idealis.. gondolom mindent elesen akarsz latni a kepen..:) a zaridoo meg tobb masodperc is... pl 3s de probalkozz mas szamokkkal is.. ez mindenkepp szituaciofuggo..:) sok sikert hozza..:) jah meg valami.. vagy tavkioldoo vagy idozito vel keszicsd el a kepet..:) mert bemozdulhat a gep

u.i. ne engedd hogy valami fenyes atmenyen a kep elott mert rajta lesz a kepen..:P persze ezzel is lehet kiserletezni..:) ) sok sikert...

2013. nov. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Állvány! (gondolom ezt nem kell mondani)


Önkioldó. (Ne remegjen be)


Élességet magad állítod. (Egyszerű, ha megméreted a géppel azt amit lát (És ugyanolyan messze van, mint a téma). Aztán átváltod kézire, és nem nyúlsz hozzá.


ISO érték a legkisebb legyen.


Természetesen vaku lecsukva.


A rekesz értéket pedig a fények alapján érdemes beállítani.

Én szeretem, ha lágyak a fények. Néha az simul jól a kép hangulatához.

Ha lerekeszeled f/5 fölé, akkor jó eséllyel kapsz szikrázó lámpafényeket, csillag alakú tükröződéssel. (Sokszor persze az a szép)


Záridő jó sok. (2-10 másodperc)

Nem kell megijedni, ha látszólag kétszer készíti el a képet.

A másodikat lehúzott redőnnyel, abból számolja ki a zajszűrést. Olyankor már elmozdítható a gép.

2013. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy példa az előbb említett rekeszértékre.


Amit írt a #3 az nem hülyeség, és általában szebb is, ha szűk a rekesz. De vannak kivételek.

Kísérletezz!


A kép egy Lumix Fz30-al készült valamikor régesrégen.


[link]

2013. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!