Miért van az hogy canon eos 600d-m van és ha sötétbe videózok 800iso val zajos a kép? Mit álítsak át hogy ez elmúljon?
"Az A/D konverternek már hogy lenne erősítése?"
Amikor az elektronokat kiolvassa, ott van egy analóg kör.
Ok, már sok dolgot értek. Alapvetően a fogalomhasználattal van gond. Példának ott az AD erősítése. Az AD-nek sok fontos tulajdonsága van: bemeneti ellenállás, szivárgási áram, zaj, konverziós idő, bitszám, referencia feszültség stb. Ezek egy részéből lehet definiálni egy átvitelt (ami a frekvencián túl a jel amplitúdójától is függni fog), és mondhatod, hogy az átvitel egy kvázi erősítési görbe, azaz értelmes az A/D erősítéséről beszélni. Csak ugyanezt egy rézdrótról is el lehet mondani, mégsem beszélnünk a rézdrót erősítéséről, mert akkor az "erősítés", mint fogalom semmi többlet jelentéssel nem bírna az átvitelhez képest.
Persze a teljes A/D során van erősítés, de azt az erősítő csinálja (ahogy a jelkonverziónak, a szintillesztésnek és a szűrésnek is saját dedikált áramköri elemei vannak). Nem érdemes viszont ezeket összemosni, mert akkor nem fogjuk tudni, ki miről beszél.
Válasz az eredeti kérdésre: FÉNYképezőgép - fényt neki!
Erősítés, amíg logikailag szemléljük, addig: Fény -> CCD -> Kiolvasás -> analóg erősítés (a beállított ISO-nak megfelelően) -> A/D konverzió -> Interpoláció* -> JPEG (vagy más) konverzió -> Mentés
Interpoláció* = Mivel az X megapixeles gépben van összesen kb. X millió képpont, de ezek nem RGB érzékelők, hanem (általában) vagy piros, vagy kék, vagy zöld, azaz minden egyes ponton csak egy színkomponenst érzékelünk. A kimeneti képnek viszont X millió RGB pontból kell állnia, ilyenkor jön az okos interpoláció, ami "kitalálja", hogy milyen kék árnyalat lehet a piros érzékelőre eső területen. Régi gépeken gyakori hiba volt, hogy fekete-fehér könyvet fotózva piros-kék-zöld hibák jelentek meg a betűk szélénél. Lásd:
Mivel már az atomok működése is terítékre került, de senki sem válaszolt, én megpróbálom. :) A kamerádat a következő dolgok befolyásolják. 1.: a lencse 1.O-1.8 közötti kell, hogy legyen, mert sok fényt kell beengednie. 2.: a zársebesség 1/3O és 1/6O között kell, hogy legyen, mert általában a framrate 2X-ese. (ha film kinézetre állítod a gépet 24 képkocka/sec akkor 1/5O az optimális) 3.: Maximum ISO 16OO ra lehet felmenni, de az már egy picit zajos. A kamera beállítások között, ha van kontraszt állítási lehetőség, akkor azt vedd le teljesen.
Kb. ennyi! Viszont azt fénymérővel meg kell mérned, hogy mennyi fény áll a rendelkezésedre, vagy pár beállító felvételt kell forgatnod. A sötétben forgatott filmekhez is kell egy jó adag megvilágítás, mert egy bizonyos világosság szint alatt a szenzor analóg erősítése bekapcsol és a semmit felerősíti, ami zaj ként jelentkezik a felvételeden. Remélem, hogy tudtam egy kicsit segíteni. :)
http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_649517..
ez a Te általad linkelt videónál van, egyrészt leirja a beállitásokat, másrészt kifejti hogy azért nem képzajos a videó, mert a pályaudvarnál készült, ahol rengeteg különböző fényforrás van jelen, amiből következik hogy nem vaksötétben kell videózni, kellenek fényforrások is. Ha Budapesti vagy próbáld meg a Westend környékén a videózást. (csak egy tipp)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!