Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyiket ajánljátok amatőr...

Melyiket ajánljátok amatőr fotósnak Nikon D5100 18-55 Vr objektívvel, vagy Canon EOS 600D EF 18-55 objektívvel?

Figyelt kérdés

2013. okt. 5. 21:19
 1/8 gergoap ***** válasza:
Mindegyik jó választás a gép területén, csak az objektív nem igazán! Hamar kevésnek fog bizonyulni. Inkább 18-105 körül keresgélj! Jobban jársz, ha megveszed a vázat újan, az obit pedig használtan. Rengeteg van eladó, a meghibásodási arány pedig minimális.
2013. okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Canon 600D-t szerintem nem éri meg venni, inkább 650D. A videóban és a sima AF rendszerben is nagyon le van maradva a nagyobb testvérétől.
2013. okt. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gergoap ***** válasza:
Kérdés, hogy akar-e vidózni a kérdező? :-)
2013. okt. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"a sima AF rendszerben is nagyon le van maradva"


Kérdés inkább az, hogy akar-e autofókuszálni. Akár videóban, akár máshol...

2013. okt. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy jó állapotú használt gép és egy jó állapotú használt lencse kombinációjára szavaznék.

A leendő fotóid minősége nem attól függ, hogy milyen géppel csináltad, majd rájössz. Sőt, a fényképező önmagában semmit nem ér. A lényeg Te leszel.

Ha úgy érzed, a fotózás igazi szenvedélyed, akkor vegyél egy jó gépet egy jó lencsével. Aztán majd bővítheted.

Nekem egy 10 éves 6 megapixeles gépem van, még sosem hagyott cserben, és azt kell mondjam, nem a gép a fotóművészetem korlátja, hanem én magam.

Szóval a gép nem fontos.

2013. okt. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomba videozni, s az objektív tényleg csak kezdőleges lenne, majd lecserélném,de így megfontolom a használt obi vásárlását is.
2013. okt. 7. 17:55
 7/8 gergoap ***** válasza:

Objektívet nyugodtan vehetsz használtan, én már többet vettem, hamar ki lehet szűrni, ha rossz!

Videózni én sem szoktam, csak nagyon ritkán. A videó minősége meg sem közelíti a profi kamerákét, hiába a Full HD.

Hogy Nikon vagy Canon az rajtad múlik, hogy melyik szimpatikusabb. Nézd meg őket élőben, vedd a kezedbe!

2013. okt. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem 600D-m van, és azt kell mondja, ha nem is tiszta 1080p de egy jó 720p-t simán ad a Canonos 1080p felvételek


Direkt videóra vettem, és sokkal jobb mint az előző fullHD-s kamerám

2013. okt. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!