Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlan...

Milyen fényképezőgépet ajánlanátok hobbifotósnak?

Figyelt kérdés
Eddig kisebb kompakt fényképezőt használtam, nagyrészt makro és portré készítésére, de most szeretnék valamivel komolyabb, tükörreflexes gépet. Nem értek hozzájuk nagy mértékben, de ezen szeretnék a jövőben változtatni. Viszonylag olcsó áron megbízható márkát keresek, esetleg konkrét típust, ami bevált, könnyen kezelhető. :)

2013. okt. 1. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:

en kovetkezo lepesnek egy bridge gepet ajanlanek.. az ugy atmenet a kis komoakt es a tukorreflexes kozott..:) ( kinezetre majdnem mint egy tukorreflexes) ien tipusokkal eleg joo kepeket lehet loni es egy amator fotosnak nagyon is megfelelnek.. arban sem sok... (egy tukorreflexeshez kepest)

nekem is egy brideg egepem van... 1 reszbol nem kell hozza obikat venni mert fix van neki.. szinte mindenre jo...kezdonek szerintem probalkozz egy iennel..:)

2013. okt. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

azért ez nem teljesen igaz... Ne vegyél bridge gépet, tulajdonképpen az is egy kompakt gép és ne várj tőle sokkal többet... SŐTT!! Elmondanám, hogy árban lehet hogy még drágábbak is, mint egy hobbi DSLR gép, ami szerintem egy vicc... Túristáknak jó, meg a családnak ha nyaralni mennek, de többre semmire. Mindenképp tükörreflexes gépet vegyél. Canon vagy Nikon, mind a kettő jó márka, ezek közül válassz. Nekem van ilyen is olyan is, de én a Canont használom gyakrabban mert az egy millióval drágább volt mint a Nikon szóval mondanom sem kell h jobb, de ez csak a két gép közti különbség, nem azt jelenti, hogy az a jobb márka. Igazából nehéz lenne megmondani, hogy melyik a jobb gyártó, ez egy örök kérdés marad.

Javaslatom a következő. Új gépet vegyél, ne használtat mert be lehet fürödni a használt tükörreflexes gépekkel az elkattintott expó számok miatt és egy zárcsere benne kb egy új gép ára szóval inkább vegyél újjat, de csak vázat. Azaz objektív nélkül vedd, mert objektívet viszont lehet venni használtan, azzal nem lehet nagyon befürödni. Egy jó objektív néha többet ér mint egy jó váz, szóval vedd a legolcsóbbat nem nagy eltérések vannak a hobbi DSLR gépek között, inkább vegyél egy jó objektívet. Sok sikert!

2013. okt. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hatt igaz h kompakt az is de bisztos hogy olcsobban meguszod mint a tukroset... ha oszeadod az obit mega gepet.... meg a masik obit mert egy ugyse eleg mar dupla aron vagy.... nem mondtam hogy nem jobb a tukros mint a bridge de olcsobb az bisztos.... es kezdo fotosnak jobban megeri.. ha komolyabban erdekel a fotozas es kereted is van ra akk kov lepesnek johet a tukros.... (u.i jobb a bridge mint a kompakt ez is tuti)
2013. okt. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük az elején!

Mennyi pénzt szánsz rá?

Mit szeretnél fotózni?

Milyen napszakban?

Milyen fények mellett?

Olyan, hogy olcsó is legyen, tükrös is legyen, mindenre jó legyen, minőségi képeket adjon, na olyan nem lesz.

2013. okt. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindenképpen 150'000 alatt gondolkodtam még.

Portré és makró típusú képeket szoktam készíteni, és úgy gondolom, hogy a továbbiakban is ezekre használnám nagyrészt. Napfénynél, nappal és napnyugtakor. :)

2013. okt. 5. 23:35
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Használtan 85-90 körül ki lehet fogni.

Maradék 60-ból szintén egy használt dslr váz kijön.

Ezzel és egy kis tudással már "hűb.meg" képeket lehet kihozni. Mondjuk a makróhoz kell még három dolog: fény, fény és fény, úgyhogy előbb-utóbb kell majd egy (vagy több) vaku is.

2013. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja és természetesen a 90 mm optimális portré gyutáv is!
2013. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!