Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szerintetek a Samsung NX300...

Szerintetek a Samsung NX300 jó fényképezőgép? (Bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok szeretnék belefogni a fényképezésbe. Nem adott témában akarok mozogni (pl portréfotó) minden időben helyt álljon ( nyaralás vagy ha egy szép lepkét szeretnék lefotózni ... bár ez ha jól tudom az optikától is függ) de ha már nagyon kellene egy témát választani akkor természetfotózás az egyik fő cél! Gondolkoztam a DSLR-es gépeken de arra jutottam hogy abból csak egy olcsóbb kategóriájút tudnék venni az meg nem biztos hogy annyira jó na meg lehet h nem is tudnám kezelni ... Személyes tapasztalatokat tippeket tanácsokat véleményeket várok! Köszi!

2013. szept. 30. 14:56
 1/7 anonim válasza:
Ha ilyen céljaid lennének érdekes olyan fényképező márkát választani ami már analógban is verte a társait mint pl: a NIKON én samsung meg a hasonlókra nem adnék biztos jó gépek de aki kicsit komolyabban veszi a fotózást az általában nikon-t vesz
2013. szept. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2013. okt. 1. 16:28
 3/7 anonim ***** válasza:

"aki kicsit komolyabban veszi a fotózást az általában nikon-t vesz"


Totális ökörség, a Nikon egy jó rendszer, de semmivel sem jobb mint a Canon, az Olympus vagy bármelyik másik. Sőt, MILC gépek terén jóval nagyobb tapasztalata van más gyártóknak például az említett Samsungnak is. Az viszont valóban elmondható, hogy aki komolyabban veszi a fotózást az nem egy MILC-el megy neki tanulni, hanem dSLR-t vesz.

2013. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1. köszi második válaszoló 2. de nem az szokott a baj lenni hogy egy kezdő a legkomolyabb géppel vág neki az egésznek .. és aztán rossz képeket csinál mert nem tudja kezelni .. nem tehetem meg h 200ezer ft után még ugyanennyiért obit is vegyek hozzá ... akkor meg mi a jobb szerintetek ???
2013. okt. 2. 17:51
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Az NX300 is cserélhető optikás, azaz itt is ugyanúgy beleverheted magad költségekbe. :-) Ha ez a gép tetszik, vedd meg, megbánni nem fogod! Elég nagy a szenzora ahhoz, hogy lehessen kreatívkodni (háttér elmosása), jó képminőséget adjon.

2. Ezzel is meg kell tanulni fényképezni, nem kevésbé lesz bonyolult, mintha egy tükörreflexes gépet vennél! Az elmélet ismerete itt is szükséges ahhoz, hogy tudd, mit és hogyan kell állítani, hogy a kívánt eredményt kapd. Automata módban mindenki el tud kattogtatni, de ha van affinitásod, hogy elmélyedj a dologban, jó, ha van a gépen kézi beállítás (ami itt megvan).

3. Nem rossz kis gép ez az NX300, de ugyanebben az árkategóriában én inkább az Olympus/Panasonic gépeit nézegetném - nemes egyszerűséggel azért, mert ők kezdtek bele ebbe a tükörnélküli gyártásba, ők rendelkeznek a legnagyobb tapasztalattal, és az ő rendszerük a legnagyobb: sok gép, sok optika elérhető. És akkor még nem is beszéltünk a régi, filmes optikákról, amikhez csak egy adapter kell, és működik tökéletesen. Szóval én körbenéznék ezen gyártók közt is. Olmympus E-PL3 (két objektívvel is 180 alatt!), Panasonic G3, G5, GF sorozat... (panashop.hu)

2013. okt. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi
2013. okt. 5. 21:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi inkább tükröset vettem! :)
2013. dec. 28. 13:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!