Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ezzel a digitális fényképezőve...

Ezzel a digitális fényképezővel, lehet olyan képet csinálni, hogy a háttér elmosódjon?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy ezt tág rekesznek hívják. Nem vagyok profi fényképész, inkább csak hobbi szinten űzöm a témát. Sokszor szeretnék olyan képet csinálni, amikor a háttér elmosódott legyen, és csak az előtte levő akármi legyen éles. Nincs túl profi gépem, habár szerintem nem olyan rossz.


Olympus D-750

16 megapixel

10x optikai zoom

4.2-42.0mm 1:3.0-5.7


A beállításaiban valahol be lehetne állítani, hogy a háttér homályos legyen? Vagy hogy lehet ilyen képet készíteni?


Köszönöm a válaszokat!


2013. szept. 17. 05:53
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem kár ezen görcsölni,

mert utólag ,nagyon egyszerűen ellehet homályosítani bármelyik képen ,

-egyik módszer :

[link]

2013. szept. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gépen belül pedig a mélységélességgel kell játszani, amkt azt hiszem tényleg a rekesz (talán aperture?) szabályoz, ha jól emlékszem...
2013. szept. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mármint mit szeretnél pontosan?


hogy eleve a fényképgépnek legyen olyan a beállítása, vagy utólagos munkával akarsz bizonyos részeket felismerhetetlenné tenni? ha erre a módszerre rájöttél, oszd meg velem is légyszi, mert én is csak nagyon bonyolult számítógépes munkával ismerek ilyen lehetőséget, és jó lenne valami egyszerűbb.

2013. szept. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ezek az utólagos hátérelmosás annyira mű eredményt adnak, hogy picit is hozzáértő egyből kiszúrja. Meg lehet csinálni rendesen is, de az több óra munka, amit nem hiszem, hogy megér.


A mélységélesség sok mindentől függ: fókusztávolság, rekesz, érzékelő méret, tárgytávolság. A legjobb, ha kipróbálod, hogy kitolod maximumig az objektívet, és olyan közel mész vele az alanyhoz, amilyen közel csak tudsz, majd így csinálsz képet Av módban, 5.7-es rekeszen. (Ha az nincs, portré mód kell).


Általában a lényeg: minél hosszabb gyújtótáv, minél kisebb rekesz, minél közelebbről fényképezés.

2013. szept. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, hogy a másik lényeges pont, hogy a háttér minél messzebb legyen a fényképezett személytől/tárgytól. Minél távolabb van, annál jobban elmosódik.
2013. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos.
2013. szept. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!