Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes használt tükörreflexes...

Érdemes használt tükörreflexes gépet venni,40-50 ezer forintért?

Figyelt kérdés
Már kinőttem a kompakt gépem, de egy új tükörreflexesre nem futná. Esetleg konkrétan tudnátok ajánlani gépet?
2013. szept. 5. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:

A gond az a tükörreflexes gépeknél hogy nem a váz jelenti a nagy anyagi kiadást, hanem az objektív. Kitobjektívekkel sajnos nem sokra lehet menni, kicsi a fényerejük, a zoom pedig még inkább csökkenti a fényerőt és rontja a kép minőségét.

Ami megoldást jelenthet az a fix gyújtótávolságú, nagy fényerejű objektív (f/2.8, 2, 1.7, vagy 1.4). Ezek ára viszont több százezer forint.

A harmadik ami szóba jöhet az a manuális régi objektív egy átalakítóval, nagyon sok szép rajzolatú, nagy fényerejű objektívet lehet kapni viszonylag olcsón, mondjuk tized áron mint a fentebb említett objektíveket. Én is így használom a Nikon gépvázamat, igaz hogy nincs automata élességállítás meg fénymérés, de csak gyakorlat kérdése.

2013. szept. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egyenlőre csak természet fotózásra használom, illetve most kaptam egy felkérést egy portfólió elkészítésére, de azt ezzel a kompakt géppel nem nagyon merem elvállalni, ezért is lenne megoldás a használt tükörreflexes gép, amihez a későbbiekben tudok objektívet venni.

Mert biztos vagyok benne, hogy a mostani kompaktom tudását mérföldekkel meghaladná egy esetleg régebbi tükörreflexes modell.

2013. szept. 5. 20:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy Canon 30D és egy 18-55 IS obi kijön ennyiből, ha türelmesen böngészed az Index adok-veszek, hardverapró és hasonló helyeket. De ez pont természetfotóra nem lesz jó, ahhoz kéne egy teleobjektív. A portfólió pedig nem tudom, mit takar, de jó eséllyel fényerős fix kellene hozzá, vagy egy irdatlan drága profi zoom.
2013. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én most egy EOS1000D-t néztem ki 18-55-ös objektívvel.
2013. szept. 5. 22:19
 5/9 anonim ***** válasza:
A kétjegyűek szerintem jóval kezesebbek.
2013. szept. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 55000-ért vettem egy 450D-t (többet nem tudtam rászánni, de nagyon kellett), és nem bántam meg. 60000-ért volt meghirdetve, a legolcsóbb volt a kategóriájában, és hibátlan állapotú, a kitobival együtt. Én is most váltottam dslr-re kompaktról.

Az obi mindig sokkal többet számít, nem gondolom, hogy ne tudnék ezzel is jó képeket csinálni, főleg ha van jó obim hozzá (már gyűjtök rá :P). Szóval én a helyedben használtan vennék. Kimondottan utálom, ha teljesen kezdők 650D-ket vesznek újonnan...

2013. szept. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is így tervezem, hogy később majd beruházok egy makro obira is, aztán meg még ki tudja mit hoz a jövő :) Később szeretnék elvégezni egy fotós képzést is és oda nem kezdőként akarok beállítani, arra meg, hogy kitanuljam mi mire való nem feltétlen kell a több százezres/milliós váz
2013. szept. 15. 11:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát persze, ez az. Sokkal többre mész majdan egy profi géppel, ha előtte kitanultál egy korlátozottabb képességűn... Szóval költs inkább obira (ami jó lesz a következő gépedhez is), egy jó állványra, vakura, polárszűrőre, táskára, szóval hasznos fotóscuccokra. :) Ja, és van még egy tuti tippem: néhányezer forintért 5 in 1 derítőlap-készletet vehetsz az Apródon vagy Vaterán, rettentő hasznos, én mondom. ;)
2013. szept. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

És egyébként is azt mondják, hogy az igazi művészetet a korlátoltság fűszerezi meg :)

Köszönöm a tippeket

2013. szept. 15. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!