Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Sony dsc-h7 mi lehet a baja...

Sony dsc-h7 mi lehet a baja ennek a fénygépezőnek?

Figyelt kérdés

Azt írja ki amikor bekapcsolom hogy:kapcsolja ki majd kapcsolja be.Ezt jó párszor megcsináltam de semmi.(Nem enged fotózni emiatt).A használati utasításba nem találtam semmit. És nem ír ki ilyen hiba kódot... Mit csináljak ?

ez a használati utasítás: [link]



2013. aug. 23. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a géped?

Nekem egy DSC-f717-es gépem van, a munkahelyem vett anno egy ilyen gépet, kb. 170 ezerért... Számtalan képet csináltam vele, 11 DVD-t töltöttem meg a képekkel (megyei városi hőszolgáltató cég, állapotrögzítő fotók karbantartásoknál, új kivitelezéseknél, stb.), aztán egyszer csak képfájlmentési hibát jelzett, érdekes módon a 4,5 éves gépet garanciában, ingyen javították.

Megszerettem a gépet, nyugdíjazásomkor a neten vettem egyet 40 ezerért (a céges nagyobb értéken volt nyilvántartva), azzal is bejött ugyanaz a hiba. 27.800.- Ft-ba került a szakszervizes javítás, egy szalagkábelt cseréltek benne, állítólag. Körbejártam a témát, meggyőződésem hogy szoftveres a hiba, pár száz felvétel után újra előjött a bibi, de nem fordultam újra a szervizhez, miután annak idején kicsit sokallva a javítás díját, egy pökhendi stílusú "valaki" kioktatott, hogy az 5 ezer forintos alkatrész cseréhez a 20 ezer forint jogos, mert meg kellett bontani a gépet, és ez nagyon munkaigényes. Mivel a neten megtaláltam a hibaelhárítás (gépben lévő szalagkábel kontaktusból kihúzása, visszarakása) fotókkal illusztrált leírását, nagyjából képbe kerültem. Sajnos a látásom már nem a legjobb, ezért nem álltam magam neki, 20 ezres munkadíjat ennyi időre talán egy agysebésznek sem adnak, pedig tőle kicsit komolyabbak az elvárások, és a képességek.


Mindegy, én Sonyt nem veszek többé, nem is javíttatok, maximum kicsit megbontva megmozgatom esetleg a belső vezetékeit, és annyi.

Kb. 4 éves kor után várható valamiféle (beprogramozott?) rejtett "hiba", ami gépcserére "buzdítja" a vásárlót.

Mint fentebb írtam, nekem az biztos nem Sony lesz...

2013. aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kb 5 éves a fényképezőm.
2013. aug. 26. 11:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne legyen igazam, de lehet hogy működésbe lépett a rejtett akna...

További teendőidre nincs tippem, esetleg érdemes lesz spórolni egy új gépre.

Az én szakszervizben drágán ("mert itt profik dolgoznak") javított gépem azóta párszor már kiakadt, szerencsére ki-bekapcsolással fel tudtam éleszteni. Eddig, még...

2013. aug. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!