Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Olyan kamerát szeretnék, ami...

Tomka 76 kérdése:

Olyan kamerát szeretnék, ami olyan tud, hogyha felveszek valakit, vagy valamit, akkor a háttér homályos marad, és csak a felvett tárgyra személyre élesedik. Mi ennek a neve, típusa? Esetleg valami tipp, hogy milyent érdemes venni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 15. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármelyikkel meg lehet.
2013. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem a kamerán múlik, hanem az optikát kell úgy beállítani.
2013. jún. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez az optikán, illetve annak beállításán múlik.

Ez nem elektronika vagy utómunka. A szemed is így működik.

A fixfókuszos lencsékkel elég nehéz ilyet, de szinte bármivel megcsinálhatod ami tud fókuszálni.

A két tárgy lencséhez mért távolgásának aránya fogja meghatározni a két tárgy élességének mértékét.

Elsősorban tág rekesszel és teleobjektívvel készült képeket jellemez ez a tulajdonság. (kis mélységélesség)

2013. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Jol mondjak az elozoek (bocs, h nincs ekezet). Elvileg barmelyik kameraval meg lehet, ha van rajta AP- apertura prioritasi mod. Itt tudod beallitani az F pontokat.


Az F pont az apertura nyilasi mutatoja.

Minel alacsonyabb a pontszam, annal jobban behomalyositja a hatterben levo dolgokat. Pl. F3.5 mar egesz jo hatast ad.

Ha az F pont feljebb van allitva, pl F22, akkor az egesz kep, a hatter es az eloter is eles. Ezt panorama fotoknal szoktak alkalmazni.


Nekem mar eleg sok (4) gepem volt. Kezdtem egy kompakt digitalissal, amivel sosem voltam elegedett. Aztan vettem egy komolyabb digitalisat, de ez sem volt eleg jo.

Ekkor valtottam a DSLR-ra, ami digitalis tukorreflexes. Nekem a Canon a kedvenc markam, szoval ezen belul mozogtam.

Ketfajta ember van: a Canon-os es a Nikon-os.

Tesom Nikonos es eskuszik ra. En Canon-os es ugyszinten.

Olvass utana a dolognak fotos szaklapokban az interneten vagy a Digital Photography magazinban es dontsd el, Te melyiket preferalod.

Nagyon sok osszehasonlito elemzest lehet talalni, ha erdekel es van valami konkretum, ami erdekel, kuldok.


Velemenyem szerint csak DSLR johet szoba, ha tenyleg jo kepeket szeretnel. Plusz ezeken a kamerakon van AP mod es manualis funkciok, azzal mar nagyon jol tudsz kiserletezgetni.


A lencse ugyanolyan fontos. A hatas, amit el szeretnel erni legjobb a szeles latoszogu kamerakon. Telefoto lencsekkel is meg lehet csinalni, de nem olyan dramai a hatas.


Ha kezdo vagy es el szeretnel kezdeni fotozni, akkor a Canon 1100D vagy ha sok penzed van 7D-t ajanlom szeleslatoszogu (Wide Angle) lencsevel.

Ha nincs sok penzed, megeri Ebay-en hasznalt kamerak utan nezelodni. PL az 1100D elofutara az 1000D mar kb 200 fontert a tied lehet.


Ezekkel nagyon hamar meg lehet tanulni az alapokat es sikerelmenyeid lesznek.

2013. jún. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bridge tipusuakkal is jó eredmény sikerülhet...pl S széria a Fujitol.
2013. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!